У Ліверпулі викликала обурення картина із зображенням Христа як персонажа «Looney Tunes»

Джерело: The Guardian

Картину із зображенням Ісуса Христа, на яку наклали персонажів “Looney Tunes”, вилучили з виставки у Ліверпулі через обурення та протести відвідувачів.

Премія, яка присуджується раз на два роки в галереї Ліверпульської міської ради, відзначає сучасні твори мистецтва, які досліджують духовність і релігію та залучають митців з усіх вірувань і культур.

Однак роботу сіднейського художника Філджемеса “Ісус говорить до єрусалимських дочок” було вилучено з виставки Blake Art Prize в Casula Powerhouse Arts Center після різкої критики художника та галереї.

Фото: The Guardian

Люди заявляли, що робота висміює християнську релігію, а деякі протестувальники погрожували музею та його співробітникам.

Філджамес сказав, що він отримав близько 200 “підлих” повідомлень у соціальних мережах, а галерея лише за один день отримала понад 60 телефонних дзвінків від протестувальників.

“Мені подобається, коли моя робота викликає певну реакцію, але в п’ятницю новизна дуже швидко зникла. Я виконую подібні роботи близько 15 років, і я мав одного або двох людей, які засмучувалися, але нічого подібного. Це було мерзенно і зовсім не по-християнськи”, – сказав художник.

Мер Ліверпуля Нед Маннун закликав вилучити картину через “скарги від численних жителів, яких образило те, що Рада Ліверпуля демонструє цей твір мистецтва”.

“Християнський Месія та мусульманський Месія Ісус не мають жодного відношення до персонажа мультфільму Гуфі”, – сказав він у заяві.

Виконувач обов’язків генерального директора Ради Ліверпуля Джейсон Бретон сказав, що твір вилучили у відповідь на позицію мера, проблеми з безпекою та реакцію громади.

Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.

У місті Хуарес, що на мексикансько-американському кордоні навпроти Ель-Пасо (штат Техас), виявлено близько 400 розкладених тіл, серед яких 383 повних людських тіла та 6 часткових.

Військова контррозвідка СБУ у взаємодії з Головнокомандувачем ЗСУ зірвала спробу РФ отримати дані про авіаційну інфраструктуру українських Повітряних Сил.

Американському реперу Каньє Весту заборонили в’їзд до Австралії через антисемітські тексти в його піснях, зокрема трек “Heil Hitler”, який він випустив на 80-ту річницю поразки Третього Рейху.

Хар’юський окружний суд Естонії засудив двох громадян Молдови за підпал українського ресторану “Slava Ukrainа” в Таллінні, який стався в січні 2025 року. За даними слідства, злочин було скоєно на замовлення осіб, пов’язаних з російською військовою розвідкою.