Наземна техніка – новий рубіж у війні безпілотників в Україні – Reuters

Джерело: Reuters

Після того, як роль безпілотних літальних апаратів у війні проти Росії різко зросла, привертають увагу наземні дрони, які, за словами розробників, можуть стати наступним рубежем у військових інноваціях.

Серед українських інженерів є 22-річний винахідник Євген Гнаток, який сказав, що вже поставив кілька десятків дистанційно керованих наземних машин для Збройних сил України.

Фото: Reuters

Під час нещодавньої демонстрації маленька зелена машина з масивними колесами та прив‘язана до неї міна рухалися крізь високу траву майже непомітно.

Фото: Reuters

“Якщо вони побачать це на такій відстані, у них навіть не буде часу помолитися”, – сказав розробник Євген Гнаток, маючи на увазі російських окупантів.

Оскільки на полі бою впроваджується щораз більше експериментальних технологій, інженери, такі як Гнаток, сподіваються вплинути на результат війни за допомогою безпілотних наземних транспортних засобів (БНТЗ), які перевозять зброю та вибухівку або здійснюють розвідку.

Фото: Reuters

Машини Гнатока відрізняються за розміром і можливостями: менші можуть перевозити протитанкову міну чи дистанційно керований кулемет на відстань до 10 км від свого оператора.

Фото: Reuters

Інші машини можуть транспортувати артилерійські снаряди навідникам.

Молодий інженер сказав, що метою було замінити якомога більше військ технікою на передовій, щоб врятувати життя українських військових.

Однією з переваг БНТЗ є їхня низька вартість – деталі для них коштують менше ніж 30 000 гривень.

За словами Семюеля Бендетта, старшого наукового співробітника Центру нової американської безпеки, слід спостерігати за сектором БНТЗ, оскільки добре освічені волонтери, особливо в Україні, намагаються створити нові транспортні засоби, які дадуть перевагу їхній армії.

“Саме такий тип інновацій на полі бою на тактичному краї в Україні (призведе до появи) можливих нових рішень, які можуть забезпечувати довгострокове виживання в бою”.

Російська авіаційна промисловість із початку повномасштабної війни проти України спромоглася виготовити лише сім пасажирських літаків SuperJet 100, придатних для цивільної авіації, хоча планували – 108 до 2025 року.

Служба безпеки України затримала шахрайку, яка виманила 1 млн грн у дружини полоненого захисника “Азовсталі”, обіцяючи допомогу в його обміні.

В Івано-Франківській області виявлено злочинну схему, в межах якої лікарі та посадовці Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) допомагали чоловікам мобілізаційного віку отримувати фіктивну інвалідність. За даними ДБР, організаторами схеми були лікар обласної лікарні Івано-Франківська та його син – медик однієї з районних лікарень.

Росія готова до поновлення переговорів з Україною.  Таку заяву зробив заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв після зустрічі із головою КНР Сі Цзіньпіном.

П’ятий президент України та лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко після повернення з Вашингтона повіз чергову партію допомоги для бригад та підрозділів Збройних сил України.