У Кабміні дозволили приховувати аукціони для оборонних закупівель

Джерело: урядовий портал 

Від 5 липня уряд дозволив не публікувати дані про оборонні закупівлі та розташування постачальників. У Кабміні внесли зміни до правил проведення публічних закупівель, як стало відомо 8 липня.

У публікації зазначено, що цим кроком вони підвищили безпеку учасників торгів, зменшили можливості для зловживань замовників та розширили перелік підстав для закупівель без відкритих торгів.

Рішенням уряду розширено перелік підстав для закупівель без використання електронної системи закупівель.

Закупівлі для ЗСУ, військових формувань, Вищих військових навчальних закладів, правоохоронних органів, ДСНС, а також “Укрзалізниці” для ремонтів та відновлення техніки тепер можуть здійснюватися без використання відкритих торгів або електронного каталогу.

Для підвищення безпеки замовників, постачальників та виконавців, замовники можуть не вказувати конкретне місцезнаходження підприємства, зазначаючи лише район чи область. Це ускладнить ворогу пошук його місцезнаходження.

“Ми внесли низку змін, які за необхідності мають захистити від ворога інформацію про місцезнаходження підприємств-виконавців та постачальників. Крім того, закупівлі замовників для нагальних оборонних потреб за рахунок місцевих та інших публічних бюджетів буде проводитись без застосування відкритих торгів або електронного каталогу. Такі договори будуть оприлюднені в електронній системі закупівель через 90 днів з дня припинення або скасування правового режиму воєнного стану”, – повідомила заступниця міністра економіки України Надія Бігун.

Також уряд зобов’язав замовників формувати перелік документів, які подають учасники процедури закупівлі. А саме два окремих додатки до тендерної документації, що спростить їх пошук і сприятиме добросовісній конкуренції.

Крім того, замовники можуть закуповувати товари у країн-партнерів, з якими Україна уклала угоди про вільні державні закупівлі, без нижньої межі.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.