В ООН підтвердили, що лікарню «Охматдит» атакувала російська ракета

Джерело: Reuters

Голова моніторингової місії ООН з прав людини Даніель Белл, посилаючись на власний аналіз, у вівторок, 9 липня, заявила, що удар по дитячій лікарні “Охматдит”, ймовірно, був прямим влучанням російської ракети.

“Аналіз відеозапису та оцінка, зроблена на місці інциденту, вказує на високу ймовірність того, що дитяча лікарня зазнала прямого влучення, а не пошкодження через перехоплену систему зброї”, – сказала вона.

Белл додала, що її команда, яка відвідала місце удару в понеділок, не може зробити остаточного висновку, але, схоже, ракету таки запустила РФ.

“Персонал перемістив дітей в укриття вчора вранці, коли вперше спрацювали сирени повітряної тривоги, інакше б жертв було набагато більше”, – сказала вона.

Додамо, що напередодні, 8 липня, РФ масовано атакувала Україну – зокрема Київ – низкою ракет. Одна з російських ракет поцілила у київську лікарню “Охматдит”.

Натомість у Кремлі стверджують, що у лікарню “поцілила українська протиракетна система”.

Додамо, що СБУ отримала нові докази, які підтверджують, що Росія атакувала “Охматдит” ракетою Х-101, зокрема на місці удару знайшли уламок двигуна цієї крилатої ракети.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.