ISW зреагував на статтю NYT про те, що Україна може виграти війну без деокупації територій
Джерело: Інститут вивчення війни
Аналітики ISW зреагували на статтю видання The New York Times про те, що Україна може перемогти РФ у війні, навіть якщо не звільнить окуповані території.
У своїй статті NYT посилалось на неназваних офіційних осіб США, які нібито вважають, що Україна – навіть без повернення своїх земель – все одно стане переможцем, наблизившись до НАТО та Євросоюзу.
Та, за словами аналітиків, такі висновки американських посадовців ґрунтуються на кількох хибних припущеннях. Перше за все це припущення, що Україна гарантована стане членом НАТО та Європейського Союзу.
“Членство України у НАТО чи ЄС не потрібно сприймати як даність під час обговорення її безпеки у майбутньому”, – наголосили фахівці.
Друга хибна думка посадовців США – що окупація кількох областей не вплине на економіку та здатність України захищатись від майбутніх атак РФ.
“Території, які зараз окуповані РФ, економічно та стратегічно необхідні Україні. Їх подальша окупація позбавить Україну економічних ресурсів та стратегічно важливих земель. Сам Путін заявив, що РФ не буде задоволена закінченням війни у тому вигляді, в якому вона зараз і прямо закликав вивести українські війська з неокупованих частин Донеччини, Луганщини, Херсонщини та Запоріжжя, наголошуючи, що саме вивід військ є умовою мирних перемовин”, – нагадали фахівці.
Вони додали, що Путін не раз називав війну в Україні “протистоянням з НАТО” і постійно наполягає на тому, аби Україна офіційно відмовилась від прагнень приєднатись до Альянсу. Відтак немає ніяких причин вважати, що Путін відмовиться від війни, якщо це наблизить членство України у НАТО.
Третій хибний наратив – що війну можна завершити, погодившись на умови РФ.
“ISW навпаки вважає, що припинення вогню на російських умовах дасть військам РФ час на відпочинок та відновлення перед ймовірною новою атакою з більш підготовленою лінією фронту. Путін був чітким та послідовним у своїй кінцевій меті – знищити Українську державу і не відмовиться від цієї мети, поки не відчує, що досяг її”, – резюмували аналітики.
- Президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія серйозно ставиться до заяв Дональда Трампа про те, що у нього є пропозиції щодо швидкого припинення війни в Україні.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердлган запропонував Володимиру Путіну допомогу у завершенні російсько-української війни, однак у Кремлі відкинули його пропозицію.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.