Чому діють відключення, що таке черга і скільки годин не буде світла: відповіді «Укренерго»
Джерело: “Укренерго”
В “Укренерго відповіли на найпоширеніші запитання споживачів про відключення електроенергії.
Що таке черга?
Споживачі по всій Україні, крім об’єктів критичної інфраструктури, поділені на шість черг.
Черга – це група побутових споживачів та бізнесу, які споживають певну кількість мегават.
Споживання в областях відрізняється за обсягами, оскільки залежить від рівня споживання критичної інфраструктури, та кількості промислових підприємств, які імпортують понад 80% обсягу свого споживання (їх відключати не можна, відповідно до постанови Кабінету міністрів).
Як споживання обмежується за чергами?
Диспетчерський центр “Укренерго” визначає, скільки саме черг одночасно застосовувати для компенсації дефіциту енергії в системі.
Дефіцит – це нестача електроенергії в системі, коли рівень споживання значно перевищує обсяг виробленої українськими станціями та імпортованої з ЄС електроенергії .
Диспетчерський центр “Укренерго” повинен збалансовувати рівень споживання до рівня наявної енергії в системі для уникнення масштабної аварійної ситуації.
Тривалість черги, яку чергу відключати саме зараз, коли перемкнути на іншу чергу – визначають обленерго у кожному регіоні.
Скільки годин не буде світла?
Якщо застосовують одну чергу графіків відключень – це 4 години обмежень на добу, дві черги – 8 годин обмежень, три черги – 12 годин обмежень, чотири черги – понад 12 годин обмежень.
Відповідні графіки для кожного регіону формують обленерго. “Укренерго” визначає лише кількість черг, яку одночасно мають відключити всі обленерго в країні.
Інформацію про те, який у вас графік погодинних відключень, можна переглянути на офіційних сайтах обленерго та на їхніх сторінках у соцмережах.
Як може не бути світла 12 годин, якщо черги діють, наприклад, з 16:00 до 18:00?
Коли три черги графіків відключень діють протягом всієї доби, то це означає, що в цю добу у вас сумарно буде 12 годин без світла.
Якщо, наприклад, три черги відключень діють декілька годин, то для енергетиків це означає, що більша кількість споживачів обмежена в цей період.
Що таке “Укренерго” та обленерго, і за що вони відповідають?
НЕК “Укренерго” – державний оператор енергосистеми України (оператор системи передачі).
“Укренерго”:
- транспортує (передає) електроенергію магістральними високовольтними мережами класом напруги від 750000 вольтів до 220 000 вольтів від електростанцій до мереж обленерго;
- стежить за балансом між виробленою всіма українськими електростанціями енергією та рівнем споживання в країні.
Обленерго:
- у кожному регіоні є оператор, який розподіляє електроенергію з мережі “Укренерго” до споживачів мережами класом напруги від 110 000 вольтів до 220 вольтів.
“Укренерго” не постачає електроенергію безпосередньо споживачам, не визначає, з яких адрес споживачів складаються черги та не формує графіки відключень у будь-якому регіоні. Це – функції обленерго.
Чому обмежують споживання?
Головною причиною обмеження електроспоживання є наслідки восьми ракетних і дронових атак РФ по українських електростанціях. Втрати української енергосистеми перевищують 9 ГВт потужності, що еквівалентно споживанню у пікові години влітку Нідерландів або Фінляндії.
- Попри нічну атаку на енергооб’єкти на заході України, графіки відключень електроенергії залишаться без змін, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.
- Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук пояснив необхідність вимкнення світла вночі, коли більшість споживачів вже спить. Причиною є те, що частина генерація не працює в цей час доби.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…