Доходи РФ від експорту нафти впали до 4-місячного мінімуму

Джерело: Bloomberg

За даними Міжнародного енергетичного агентства, доходи Росії від експорту нафти впали до мінімуму з лютого на тлі менших обсягів поставок.

Зокрема у червні дохід РФ від експорту нафти становив 16,7 мільярда доларів, що 1,2% менше ніж у травні. Та попри це, навіть такий дохід на 23% більший, аніж минулого року.

Зменшення доходів – це результат скорочення експорту. За даними, у червні Росія експортувала щоденно 7,6 мільйона барелів, тоді як у травні – 7,7 мільйона барелів на день.

Середньозважена ціна нафти в країні в червні дещо зросла до 70,39 долара за барель з 70,05 долара у травні, але вищі ціни не компенсували зниження експортних потоків. Російські барелі в середньому продовжували торгуватися значно вище межі ціни в 60 доларів, встановленої промислово розвиненими країнами G7 у відповідь на вторгнення Росії в Україну.

Нафтова галузь є ключовим джерелом доходів для російського бюджету. Але постійне зниження обсягів російського експорту нафти, що триває з березня, за оцінками МЕА, не свідчить про загальний менший потік грошей у скарбницю Кремля.

Російські податки на нафту, які приносять надходження до бюджету, в основному базуються на обсягах видобутку нафти, ціні національних барелів і обмінному курсі рубля до долара. Доходи можуть суттєво коливатися від місяця до місяця, частково відображаючи графік деяких фіскальних платежів.

У червні податки на нафту принесли російському бюджету близько 6,7 мільярда доларів, що майже на 50% більше, ніж рік тому, свідчать. Порівняно з травнем доходи знизилися на 6,6% через нижчу ціну на Urals, ключову експортну суміш Росії.

Пані посол ЄС в Україні Катаріна Матернова повідомила, що Євросоюз не фінансуватиме будівництво нових енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції.

Українські прикордонники отримали від Чехії сучасну самохідну артилерійську установку DITA калібру 155 мм. Ця допомога посилює вогневі можливості Державної прикордонної служби України.

Упродовж 2024 року СБУ та Нацполіція затримали понад 450 осіб, які за наказом російських кураторів вчиняли підпали в Україні.

15 січня Верховна Рада проголосувала за продовження воєнного стану та мобілізації в Україні до 9 травня 2025 року.

Нардеп Ярослав Железняк повідомив, що “Енергоатом” планує будувати енергоблоки Хмельницької  АЕС коштами українців, тобто шляхом підвищення тарифів населенню.