Доходи РФ від експорту нафти впали до 4-місячного мінімуму

Джерело: Bloomberg

За даними Міжнародного енергетичного агентства, доходи Росії від експорту нафти впали до мінімуму з лютого на тлі менших обсягів поставок.

Зокрема у червні дохід РФ від експорту нафти становив 16,7 мільярда доларів, що 1,2% менше ніж у травні. Та попри це, навіть такий дохід на 23% більший, аніж минулого року.

Зменшення доходів – це результат скорочення експорту. За даними, у червні Росія експортувала щоденно 7,6 мільйона барелів, тоді як у травні – 7,7 мільйона барелів на день.

Середньозважена ціна нафти в країні в червні дещо зросла до 70,39 долара за барель з 70,05 долара у травні, але вищі ціни не компенсували зниження експортних потоків. Російські барелі в середньому продовжували торгуватися значно вище межі ціни в 60 доларів, встановленої промислово розвиненими країнами G7 у відповідь на вторгнення Росії в Україну.

Нафтова галузь є ключовим джерелом доходів для російського бюджету. Але постійне зниження обсягів російського експорту нафти, що триває з березня, за оцінками МЕА, не свідчить про загальний менший потік грошей у скарбницю Кремля.

Російські податки на нафту, які приносять надходження до бюджету, в основному базуються на обсягах видобутку нафти, ціні національних барелів і обмінному курсі рубля до долара. Доходи можуть суттєво коливатися від місяця до місяця, частково відображаючи графік деяких фіскальних платежів.

У червні податки на нафту принесли російському бюджету близько 6,7 мільярда доларів, що майже на 50% більше, ніж рік тому, свідчать. Порівняно з травнем доходи знизилися на 6,6% через нижчу ціну на Urals, ключову експортну суміш Росії.

Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.

У місті Хуарес, що на мексикансько-американському кордоні навпроти Ель-Пасо (штат Техас), виявлено близько 400 розкладених тіл, серед яких 383 повних людських тіла та 6 часткових.

Військова контррозвідка СБУ у взаємодії з Головнокомандувачем ЗСУ зірвала спробу РФ отримати дані про авіаційну інфраструктуру українських Повітряних Сил.

Американському реперу Каньє Весту заборонили в’їзд до Австралії через антисемітські тексти в його піснях, зокрема трек “Heil Hitler”, який він випустив на 80-ту річницю поразки Третього Рейху.

Хар’юський окружний суд Естонії засудив двох громадян Молдови за підпал українського ресторану “Slava Ukrainа” в Таллінні, який стався в січні 2025 року. За даними слідства, злочин було скоєно на замовлення осіб, пов’язаних з російською військовою розвідкою.