У Казахстані закликали позбутись цінних паперів РФ через західні санкції

Джерело: The Moscow Times

Центральний депозитарій цінних паперів Казахстану закликав своїх клієнтів вивести російські цінні папери з обігу. Рішення зумовлене блокувальними санкціями США проти російського Національного розрахункового депозитарію.

На обліку в депозитарії перебувають близько 140 видів цінних паперів з префіксом RU, включаючи державні та корпоративні облігації та акції. Центральний депозитарій рекомендує клієнтам завершити всі розрахунки і позбутися цінних паперів РФ.

У листі мовиться, що вони рекомендують завершити всі розрахунки та позбавити казахстанський депозитарій паперів з російськими ISIN. Казахстанський депозитарій не хоче бачити ці папери в портфелях, – зауважила СЕО європейського брокера Mind Money Юлія Хандошко.

У разі ж, якщо клієнти не надішлють доручення про виведення російських паперів, активи виявляться фактично замороженими на рахунках.

Повідомляється, що у 2022 році брокери Казахстану уклали угоди з російськими облігаціями федеральної позики на суму у 1,4 млрд доларів. У депозитарій також перевели акцій на 104,6 млн доларів та інші фінансові інструменти на суму майже 4,2 млрд доларів.

Варто зауважити, у червні заступник прем’єр-міністра Казахстану Серік Жумангарин заявив, що країна не підтримує санкцій заходу проти Росії, однак, безумовно дотримуватиметься, позаяк це навіть вигідно “з економічного погляду”.

Наприкінці травня у The Moscow Times  повідомили, що представник однієї з компаній, яка займається імпортом автокомплектування, розповів, що російський бізнес постав перед новими складнощами у Казахстані, який використовувався російською стороною як транзитний “хаб” для розрахунків з Китаєм та імпорту китайських товарів. За словами джерела, кілька казахстанських банків припинили переказувати гроші з РФ до КНР. Як причину банкіри називають те, що найбільший у Китаї Bank of China регулярно повертає казахстанські платежі за санкційні види продукції.

Казахстан поки що досі є ключовим торговим партнером РФ на пострадянському просторі, який входить до військового блоку ОДКБ та Євразійського економічного союзу.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.