За останні два місяці мобілізація в Україні зросла більш ніж удвічі — Reuters
Джерело: Reuters
Протягом травня та червня рівень мобілізації в Україні зріс більш ніж удвічі порівняно з попередніми двома місяцями. Про це заявили в Міністерстві оборони України, однак точних чисел не надали.
Спікер Міністерства оборони Богдан Сеник назвав це “позитивною тенденцією”. За його словами, середній вік мобілізованого солдата залишився на рівні приблизно 40 років.
Точні дані про мобілізацію залишаються таємницею воєнного часу. Утім політичні та військові діячі стверджують, що зміни, включаючи активну кампанію з набору добровольців, дозволили суттєво збільшити рівень мобілізації.
ЗСУ, посилені західною допомогою, тривалий час намагаються утримати оборону проти російських військ. Ворог своєю чергою продовжує наступ на сході. Багато виснажених військових потребують заміни після більш ніж двох років безперервної служби. Питання їх демобілізації залишається невизначеним у збройних силах, чисельність яких становить близько 1 мільйона осіб.
Мобілізацію додаткових 200 тисяч осіб нині вважають можливою. Роман Костенко, секретар парламентського комітету з питань національної оборони, заявив, що армія могла б досягти цієї цифри до кінця року, якщо нинішні темпи збережуться.
За його словами, це могло б дозволити Україні розглянути законопроєкт про демобілізацію частини військ. Хоча міністр внутрішніх справ попереджає, що таке рішення без заміни пропорційної частини бійців може послабити фронт.
Матьє Булег, аналітик з питань оборони з вашингтонського Центру аналізу європейської політики, зазначив, що оцінка у 200 тисяч є обнадійливою. Також важливішим завданням буде навчання та правильний розподіл цих військових на фронті.
Росія, за словами високопоставленого представника НАТО, набирає близько 30 тисяч солдатів на місяць для своїх військових дій, зазнаючи при цьому “дуже високих” втрат. У Москви також не вистачає боєприпасів та військ для великого наступу.
У квітні президент Володимир Зеленський знизив призовний вік з 27 до 25 років та підписав указ, що набув чинності в травні, про перегляд процесу мобілізації. Цей указ зобов’язує чоловіків молодше 60 років оновлювати свої персональні дані в призовних пунктах або онлайн.
Після впровадження реформи мобілізаційної політики, деякі призовні пункти стикаються з великим напливом чоловіків, які приходять зареєструватися або оновити свої дані до крайнього терміну 16 липня.
- Чоловікам до 25 років, які проживають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) або виїхали за кордон, надано відтермінування військового обліку під час вступу до українських вищих навчальних закладів.
- З 1 липня 2024 року деякі студенти України підлягають мобілізації згідно з законом, ухваленим 18 травня цього року.
- В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.
- З початку року ТЦК та СП передали до виконавчої служби 11 798 штрафів за порушення правил військового обліку. Це більше, ніж за весь 2023 рік, коли було передано 10 337 таких штрафів.
- Відтепер українська компанія Опендатабот, яка надає доступ до державних даних з основних публічних реєстрів для громадян та бізнесу, також показуватиме штрафи від ТЦК та СП.
Джерело: Bild Сенатор Грем назвав Україну “найбагатшою країною в Європі” та пообіцяв, що Трамп домовиться…
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.