Деяким чоловікам до 25 років відтермінували військовий облік: деталі

Джерело: сайт Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій

Чоловікам до 25 років, які проживають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) або виїхали за кордон, надано відтермінування військового обліку під час вступу до українських вищих навчальних закладів.

Це рішення ухвалено урядом, враховуючи неможливість фізичної присутності абітурієнтів з ТОТ у військових комісаріатах. Відповідно, такі чоловіки можуть вступати до університетів без взяття на військовий облік до завершення воєнного стану.

Проте, після закінчення воєнного стану, ці чоловіки зобов’язані стати на військовий облік. Постанову розроблено спільно з Генштабом, Міноборони, МВС, Державною міграційною службою та Міністерством освіти.

Читайте також: Наказ МОН про скасування права відстрочки під час навчання в аспірантурі — що ще змінили

Нагадаємо, що за законодавством, чоловіки, яким виповнюється 17 років, повинні стати на військовий облік протягом січня-березня. Для цього необхідно прибути до районного або міського військового комісаріату та подати необхідні документи. Юнакам, які не стали на військовий облік, надішлють повістку.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.