Трамп обрав кандидата у віцепрезиденти США: вислови про Україну й що про нього відомо

Джерело: Букви

Кандидат у президенти США Дональд Трамп заявив, що обрав сенатора зі штату Огайо Джей Ді Венса своїм кандидатом у віцепрезиденти.

“Після тривалих роздумів, а також враховуючи надзвичайні таланти багатьох інших, я вирішив, що людиною, яка найкраще підходить для того, щоб обійняти посаду віцепрезидента Сполучених Штатів, є сенатор Джей Д. Венс від Великого штату Огайо”, – написав Трамп.

Що відомо про Джей Ді Венса

Джеймс Девід Венс народився в серпні 1984 року в Мідлтауні, штат Огайо. Служив у морській піхоті, отримав стипендію в Єльській школі права, а пізніше працював венчурним капіталістом у Сан-Франциско. Він здобув популярність після того, як у 2016 році написав мемуари “Hillbilly Elegy”, в яких дослідив соціально-економічні проблеми, яких зазнає його рідне місто.

Венс різко критикував Трампа, називаючи його “ідіотом” і “американським Гітлером”.

В грудні 2016 року заявив про намір балотуватися, заснував некомерційну організацію Our Ohio Renewal і працював над розв’язанням проблеми наркоманії. 

У 2022 році, коли Венс готувався балотуватися до Сенату США в Огайо, він відкинув колишню критику Трампа і перетворився на одного з його захисників, підтримував колишнього президента, навіть коли деякі колеги в Сенаті відмовилися це зробити.

Джей Ді Венс про Україну

39-річний сенатор неодноразово висловлювався проти додаткової допомоги Україні.

Торік 20 квітня Венс та ще 18 представників республіканської партії підписали листа до президента США Джо Байдена, заявивши, що “необмежену допомогу Україні Сполученими Штатами Америки має бути припинено”. 

В листі також зазначено, що ті, хто підписав його, “рішуче виступатимуть проти всіх майбутніх пакетів допомоги, якщо ці пакети допомоги не будуть пов’язані з прозорою дипломатичною стратегією довести цю війну до швидкого завершення”.

У квітні 2023 року він написав статтю в The New York Times, в якій заявив:

“Україні потрібно більше солдатів, ніж вона може відправити, навіть з драконівською політикою призову. І їй потрібно більше матеріальних засобів, ніж Сполучені Штати можуть надати. Ця реальність має визначати будь-яку майбутню політику щодо України, від подальшої допомоги Конгресу до дипломатичного курсу, визначеного президентом”.

Він сказав, що в Сенаті голосував проти ухвалення пакету військової допомоги Україні й залишається противником будь-якої пропозиції, згідно з якою Сполучені Штати “продовжуватимуть фінансувати цю війну”. 

Свою позицію Венс пояснив тим, що не розуміє, як “ця допомога змінить реальність на місці”.

“Україна може зберегти свою дорогоцінну військову силу, зупинити кровопролиття та дати час для початку переговорів. Але для цього і американське, і українське керівництво повинні визнати, що заявлена ​​ціль Зеленського щодо війни — повернення до кордонів 1991 року – є фантастичною”, – писав Венс.

У лютому цього року на Мюнхенській конференції з питань безпеки він закликав припинити допомогу Україні, заявивши, що американські виробничі потужності не здатні “нескінченно підтримувати наземну війну” в Європі. 

Венс також пропустив зустріч з Президентом України Володимиром Зеленським та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, тому що “не почує нічого нового”.

“Відтоді його риторика стала жорсткішою. 39-річний сенатор критикує залежність Європи від США у сфері військових витрат і, зокрема, Німеччину за те, що вона не досягла цільового показника оборонних витрат НАТО у розмірі 2% ВВП”, – передають Texty. org з посиланням на матеріал Politico.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 18 вересня. Загалом від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення. Більш як 50% від загальної кількості боїв відбулися на Покровському та Курахівському напрямках.