Уряд Німеччини оголосив новий пакет військової допомоги Україні
Джерело: міністерство оборони Німеччини.
Уряд Німеччини оголосив про черговий пакет допомоги України. У ньому передбачено, зокрема, самохідні зенітні установки Gepard та станції керування вогнем для IRIS-T.
Бундесвер заявив про:
- Шість САУ Gepard та 6 000 боєприпасів до них;
- 3 230 артилерійських снарядів калібру 155-мм і 1 184 димових боєприпаси калібру 155-мм;
- Броньований мостоукладач BIBER та додатковий міст до нього;
- П’ять броньованих авто для захисту кордонів;
- 10 станцій керування вогнем та 10 лазерних освітлювачів цілей для IRIS-T SLM;
- Вантажівка 8×8 HX81 великої вантажопідйомності та 4 причепи;
- 24 192 патрони калібру 40-мм.
Зазначимо, що 11 липня Берлін заявляв про наступну допомогу Україні: 700 млн євро, які скерують на дві установки ЗРК Patriot, 40 бойових машин піхоти Marder, 25 основних бойових танків Leopard 1 A5 і п’ять Bergepanzer 2 із промислових запасів або промислового ремонту.
- Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський підтвердив, що Україна вже отримала від США касетні боєприпаси.
- Надані Україні танки Leopard 2A5 і Leopard 2A6, пошкоджені під час бойових дій, ремонтуватимуть у Німеччині та, ймовірно, у Литві.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.