Bloomberg: Азербайджан може експортувати газ через Україну після закінчення угоди з РФ
Джерело: Bloomberg
Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що Україна та Європейський Союз звернулися до Азербайджану з проханням постачати природний газ до Європи через Україну після закінчення чинного контракту з Росією наприкінці року.
Алієв сказав, що наразі тривають переговори з владою в Україні та ЄС, а також з Росією і всі сторони, здається, зацікавлені в продовженні постачання.
Президент Азербайджану зазначив, що видобуток газу в його країні збільшиться шляхом нових та наявних проєктів у Каспійському морі.
Азербайджан у 2022 році підписав меморандум про взаєморозуміння з Єврокомісією щодо подвоєння експорту газу до Європи до 20 мільярдів кубометрів до 2027 року. Країна “рухається” до цієї мети, сказав Алієв.
Цього року експорт до Європи зросте майже до 13 мільярдів кубометрів з 11,8 мільярда кубометрів у 2023 році та 8 мільярдів кубометрів у 2021 році.
За словами Алієва, постачання здійснюватимуть через так званий ланцюг трубопроводів “Південний газовий коридор”, що з’єднує Азербайджан з Європою через Грузію і Туреччину.
Раніше цього місяця стало відомо, що Україна веде переговори про надсилання природного газу з Азербайджану до ЄС, оскільки вона прагне зберегти свою роль транзитної країни та допомогти забезпечити енергетичну безпеку західних сусідів.
Угода про заміну російського газу азербайджанським є “однією з пропозицій”, які зараз обговорюються, сказав Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Bloomberg.
- Російський “Газпром”, втративши дві третини експорту та отримавши рекордний збиток у своїй історії, продовжує зазнавати проблем на одному з останніх великих ринків продажу газу.
- Польський енергетичний концерн Orlen пригрозив арештом платежів, які надходять до “Газпрому” від компаній з Угорщини, Австрії та Словаччини.
- Фінська компанія Gasum припиняє імпорт зрідженого природного газу (ЗПГ) з Росії з 26 липня. Понад два роки компанія продовжувала закуповувати ЗПГ відповідно до контрактних зобов’язань.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.