У Гарнізонному храмі Львова розпочався парастас за мовознавицею Іриною Фаріон
Джерело: Суспільне з місця події
Ввечері, 21 липня, у Львові розпочався парастас за українською мовознавицею Іриною Фаріон, яка померла у реанімації після скоєного на неї замаху. Попрощатися з покійною можна буде до 22:00.
Попрощатися з професоркою прийшли рідні, колеги та прихильники діячки з різних міст України.
Вона запам’яталася світлою, впевненою в перемозі України над Московією. Вона нічого не боялася, казала, що я не боюся смерті, бо такі люди як я своєю смертю не помирають. У неї був особистий ворог — правитель східної держави Московії, я думаю, вона в нього теж була особистим ворогом. І ми це побачили на прикладі, на тому цинічному вбивстві. Це, на мою думку, постріл не тільки в скроню Ірини Фаріон, це постріл в скроню української мови і держави. Вони це зробили навмисно, показово. Я маю велику надію, що правоохоронці знайдуть того негідника і ми будемо знати замовника, — наголосив депутат Львівської міської ради від ВО “Свобода” Андрій Гутник.
Чин похорону розпочнеться 22 липня о 14:00 в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. Поховають Ірину Фаріон на Личаківському кладовищі неподалік могили Володимира Івасюка.
Нагадаємо, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон. Фаріон госпіталізували у критичному стані, але через декілька годин боротьби лікарів за її життя, жінка померла.
Про смерть мовознавиці повідомила пресслужба Першого медичного об’єднання Львова і мер міста Андрій Садовий.
Ірині Фаріон було 60 років.
“Медики зробили все можливе, але поранення було несумісне з життям. Громада Львова висловлює щирі співчуття родині та всім, хто її знав і любив“, – написав Садовий. Убивство мовознавиці він назвав зухвалим і наглим. Наголосив, що вбивцю необхідно знайти.
Станом на 14:00, 20 липня, повідомлень про затримання злочинця не надходило.
Журналістка і телеведуча каналу “Еспресо” Марта Оліярник повідомила, що в п’ятницю, 19 липня, у Львові невідомий здійснив замах на українську мовознавицю Ірину Фаріон. У жінку вистрілили на вулиці Масарика, 3 й влучили у скроню. Оліярник повідомила, що стрільця бачили сусіди. Він був в рукавичках та зі зброєю без глушника. Попередньо відомо, що нападник чекав на Фаріон біля її будинку.
Згодом поліція Львівської області підтвердила факт замаху та повідомила, що силовики розгорнули спеціальну операцію для затримання стрільця, до якої залучені співробітники усіх служб та підрозділів поліції Львівщини.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що міністр внутрішніх справ Ігор Клименко та керівник Служби безпеки України Василь Малюк оперативно доповідають щодо розшуку зловмисника, який стріляв в Ірину Фаріон.
- Замах та смерть мовознавиці викликала резонанс та шок у громадських діячів, політиків та суспільства загалом.
- Правоохоронці розглядають дві основні версії вбивства політикині та мовознавиці Ірини Фаріон.
- Зауважимо, у травні Львівський апеляційний суд постановив поновити Ірину Фаріон на посаді професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук “Львівської політехніки”.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.
Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.