Невідомі сприяють розширенню «тіньового» флоту російських танкерів для перевезення газу
Джерело: Financial Times
Невідомі покупці стали активно накопичувати судна, здатні перевозити скраплений природний газ (СПГ). Цих покупців пов’язують із РФ, тому, як наголосили ЗМІ, це свідчить про розширення “тіньового” флоту російських танкерів для перевезення газу.
За інформацією інсайдерів судноплавної галузі, серед них була низка невідомих компаній, здебільшого зареєстрованих в Об’єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ). Вони за останній рік швидко придбали судна для транспортування СПГ, що призвело до зростання цін на ринку, особливо на найстаріші кораблі.
Активність нагадує те, як РФ заснувала “тіньовий флот” танкерів для транспортування нафти в умовах західних санкцій. Але тепер – використовуючи ще й ОАЕ як центр енергетичної торгівлі.
Продажі російського СПГ менше постраждали від західних санкцій, ніж нафта, тому Кремль готується до можливого посилення обмежень. За даними консалтингової компанії Windward, з другого кварталу 2023 року понад 50 суден для транспортування СПГ змінили власників на компанії з ОАЕ. Подібне раніше було рідкісним явищем.
Група відстеження суден Kpler повідомляє, що ці зміни на ринку танкерів для СПГ вказують на складну мережу морських операцій, потенційно пов’язаних із російськими інтересами. Деякі групи з Дубаю мають непрозору структуру власності, схожу на ті, що керують “тіньовим флотом” нафтових танкерів Москви.
Деякі з новопридбаних суден для СПГ тепер курсують маршрутами, які традиційно використовували для транспортування газу з Росії. За даними Kpler, одне з цих суден завантажувало СПГ з Ямалу, флагманського експортного проєкту Росії, який ще не потрапив під санкції.
ЄС та Азія, великі ринки для російського СПГ, утримуються від запровадження заборони на імпорт, щоб уникнути дестабілізації глобального ринку газу. Проте Захід почав вживати заходів для обмеження торгівлі.
У червні ЄС схвалив обмеження, які забороняють перевантаження російського СПГ з великих криголамних суден на менші судна в портах ЄС. Це значно обмежує можливості Росії для глобального розподілу газу.
- 14-й пакет санкцій Євросоюзу проти Росії націлено на нафтовий “тіньовий флот” Росії. Обмеження охоплять майже 70 осіб.
- Три країни ЄС виступfли проти запровадження санкцій щодо так званого “тіньового флоту” Росії, який складається з напівлегальних нафтових танкерів. Греція, Кіпр і Мальта виступили проти рішення про посилення санкцій проти танкерів
- Велика Британія має намір звернутися до кількох європейських країн із закликом до дій, спрямованих проти так званого тіньового флоту нафтових танкерів, які Росія використовує для обходу міжнародних санкцій.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.