Обсяг ініціатив ЄІБ у державному секторі становить €5,3 млрд – Мінфін

Джерело: пресслужба Мінфін

22 липня міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся в онлайн форматі з головою Європейського інвестиційного банку Надею Кальвіно та головою представництва ЄІБ в Україні Жаном Ерік де Загоном. Зауважується, що уряд України та ЄІБ ретельно працюють над підготовкою нових фінансових угод.

Сторони обговорили стан впровадження програм співпраці, а також нові проєкти підтримки.

Європейський інвестиційний банк системно підтримує Україну у пріоритетних напрямах. І ми продовжуємо працювати над розширенням нашого партнерства. Загалом обсяг ініціатив ЄІБ у державному секторі складає 26 проєктів обсягом 5,3 млрд євро, — нагадав Марченко.

Тоді як обсяг портфеля спільних проєктів у державному та приватному секторі є найбільшим за всі роки співпраці і сягає понад 7 млрд євро. Додається, що з початку повномасштабного вторгнення обсяг спрямованих інвестицій ЄІБ у всіх напрямах становить близько 2 млрд євро.

Наголошується, що фінансова підтримка спрямовується на забезпечення пріоритетних потреб країни, зокрема на відновлення критичної інфраструктури та енергосистеми.

Марченко також зауважив на нагальній потребі у підтримці енергетичного сектору України й розробці нових проєктів з відновлення та розвитку електроенергетики. Передбачається, що Банк найближчим часом схвалить підтримку енергосектору на 250 млн євро.

У 2024 році Україна та ЄІБ підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у державному та приватному секторах економіки України. У Меморандумі визначено пріоритетні напрями співпраці на найближчі десять років.

Раніше Федеральне міністерство економіки та клімату Німеччини (BMWK), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Міністерство відновлення домовилися підписати грант на суму €20 мільйонів для програми “Renewable Energy Solution Programme” (“Програма рішень для відновлюваної енергетики”).

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.