Обсяг ініціатив ЄІБ у державному секторі становить €5,3 млрд – Мінфін
Джерело: пресслужба Мінфін
22 липня міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся в онлайн форматі з головою Європейського інвестиційного банку Надею Кальвіно та головою представництва ЄІБ в Україні Жаном Ерік де Загоном. Зауважується, що уряд України та ЄІБ ретельно працюють над підготовкою нових фінансових угод.
Сторони обговорили стан впровадження програм співпраці, а також нові проєкти підтримки.
Європейський інвестиційний банк системно підтримує Україну у пріоритетних напрямах. І ми продовжуємо працювати над розширенням нашого партнерства. Загалом обсяг ініціатив ЄІБ у державному секторі складає 26 проєктів обсягом 5,3 млрд євро, — нагадав Марченко.
Тоді як обсяг портфеля спільних проєктів у державному та приватному секторі є найбільшим за всі роки співпраці і сягає понад 7 млрд євро. Додається, що з початку повномасштабного вторгнення обсяг спрямованих інвестицій ЄІБ у всіх напрямах становить близько 2 млрд євро.
Наголошується, що фінансова підтримка спрямовується на забезпечення пріоритетних потреб країни, зокрема на відновлення критичної інфраструктури та енергосистеми.
Марченко також зауважив на нагальній потребі у підтримці енергетичного сектору України й розробці нових проєктів з відновлення та розвитку електроенергетики. Передбачається, що Банк найближчим часом схвалить підтримку енергосектору на 250 млн євро.
У 2024 році Україна та ЄІБ підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у державному та приватному секторах економіки України. У Меморандумі визначено пріоритетні напрями співпраці на найближчі десять років.
Раніше Федеральне міністерство економіки та клімату Німеччини (BMWK), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Міністерство відновлення домовилися підписати грант на суму €20 мільйонів для програми “Renewable Energy Solution Programme” (“Програма рішень для відновлюваної енергетики”).
- Ми інформували, що у 2024 році Україна отримає 560 мільйонів євро від Європейського інвестиційного банку.
- Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує передати Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики від російських обстрілів.
- Міністерство енергетики України спільно з Міністерством навколишнього середовища і енергетичної безпеки Італії узгодили співпрацю у сфері енергетичного переходу і відновлюваних джерел енергії.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що внаслідок російської військової агресії Україна втратила близько 80% вітрогенерації.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.