Україна спільно з Італією погодили розвиток відновлюваної енергетики

Джерело: пресслужба Міністерства енергетики

Міністерство енергетики України спільно з Міністерством навколишнього середовища і енергетичної безпеки Італії узгодили співпрацю у сфері енергетичного переходу і відновлюваних джерел енергії.

Зауважується, що відповідний документ підписали заступниця міністра енергетики Світлана Грінчук та віце-міністр міністерства навколишнього середовища Італії Ваня Ґава у межах Конференції ООН зі зміною клімату COP28, що триває в Дубаї.

Як пояснила Грінчук, розвиток відновлюваної енергетики визначені одними з ключових завдань Енергетичної стратегії України до 2050 року.

Меморандум передбачає співпрацю у сферах інтересів:

  • передача технологій та розбудова потенціалу в секторі відновлюваної енергії та енергоефективності;
  • обмін найкращими практиками та знаннями в енергетичному переході та інноваційних технологіях у процесах декарбонізації;
  • прискорення розгортання та використання відновлюваної води, екологічно чистого біогазу та біометану;
  • посилення участі громадськості та обмін передовим досвідом в управлінні енергетичною системою, виключно з редакцією Національного енергетичного та кліматичного планів (НЕКП).

Зауважимо, з 30 листопада по 12 грудня в Дубаї відбувається 28-ма Конференція Організації Обʼєднаних Націй зі зміни клімату – COP28. Під час неї експозицію українського павільйону буде представлено трьома смисловими блоками, які присвячені знищеній ГЕС: “Каховка”, “Наслідки” та “Відновлення”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.