Україна спільно з Італією погодили розвиток відновлюваної енергетики

Джерело: пресслужба Міністерства енергетики

Міністерство енергетики України спільно з Міністерством навколишнього середовища і енергетичної безпеки Італії узгодили співпрацю у сфері енергетичного переходу і відновлюваних джерел енергії.

Зауважується, що відповідний документ підписали заступниця міністра енергетики Світлана Грінчук та віце-міністр міністерства навколишнього середовища Італії Ваня Ґава у межах Конференції ООН зі зміною клімату COP28, що триває в Дубаї.

Як пояснила Грінчук, розвиток відновлюваної енергетики визначені одними з ключових завдань Енергетичної стратегії України до 2050 року.

Меморандум передбачає співпрацю у сферах інтересів:

  • передача технологій та розбудова потенціалу в секторі відновлюваної енергії та енергоефективності;
  • обмін найкращими практиками та знаннями в енергетичному переході та інноваційних технологіях у процесах декарбонізації;
  • прискорення розгортання та використання відновлюваної води, екологічно чистого біогазу та біометану;
  • посилення участі громадськості та обмін передовим досвідом в управлінні енергетичною системою, виключно з редакцією Національного енергетичного та кліматичного планів (НЕКП).

Зауважимо, з 30 листопада по 12 грудня в Дубаї відбувається 28-ма Конференція Організації Обʼєднаних Націй зі зміни клімату – COP28. Під час неї експозицію українського павільйону буде представлено трьома смисловими блоками, які присвячені знищеній ГЕС: “Каховка”, “Наслідки” та “Відновлення”.

Юристка та ексзаступниця міністра оборони України Ганна Маляр під час обговорення закону про мобілізацію та проблеми щодо демобілізації заявила, що військові перед тим як вступати до лав ЗСУ повинні були прочитати конституцію і зрозуміти, що їх не демобілізують до завершення воєнного стану.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.