США нададуть Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики

Джерело: пост Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури України у Facebook 

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує передати Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики від російських обстрілів.

За подробицями проєкту, за нього відповідає компанія Tetra Tech ES, яка є підрядником USAID в межах раніше укладеного меморандуму про взаєморозуміння. Компанія закуповує метал в українських виробників, а потім транспортує його на будівництво, де вже використовується перша партія.

На цей час йде будівництво споруд другого рівня захисту, яке включає 22 підстанції та 63 автотрансформатори в 14 областях.

Варто нагадати, що бетонні конструкції навколо основної мережі “Укренерго” планується встановити, починаючи з березня 2023 року. Рішення про захист енергетичних об’єктів прийнято урядом та Генеральним штабом ЗСУ, а Агентство працює спільно з НЕК “Укренерго”, яке формує завдання на проєктування та будівництво.

“Під час проєктування використовуються вихідні дані від Генштабу, настанова для інженерних військ та міжнародні нормативні документи, отримані від спеціалізованих фахівців під час проходження навчання у Великій Британії за нормативами та стандартами Великої Британії та США”, – наголосило Агентство.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

У межах саміту “Україна – Південно-Східна Європа” в Тирані президент Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Чорногорії Яковом Мілатовичем.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час онлайн-привітання учасників конференції “BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2024” заявив, що 90% всієї української агропродукції експортується морем.

Шість акціонерних товариств мають до 29 лютого 2024 року забезпечити авансове перерахування до держбюджету не менше ніж 50% річних дивідендів на державну частку від результатів господарської діяльності у 2023 році.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за підсумками переговорів у Тирані з албанським колегою Іглі Хасані повідомив, що найближчим часом Албанія планує відкрити посольство в Києві.