32% українців готові до територіальних поступок на користь РФ, аби закінчити війну
Джерело: Київський міжнародний інститут соціології (КМІС)
Опитування свідчить, що все більше українців готові до територіальних поступок Росії заради припинення повномасштабної війни.
Опитування, проведене у травні 2024 року, показало, що 32% українців готові віддати під контроль Росії частину територій для досягнення миру та збереження незалежності Української держави.
Варто зауважити, що поступки фактично однаково підтримують у різних куточках країни. Зокрема, до поступок готові:
- 30% опитаних у центрі
- 31% опитаних на заході
- 33% опитаних на сході
- 36% опитаних на півдні
У КМІС нагадали, що проводять аналогічне опитування з травня 2022 року. Тоді постпуки підтримували близько 10% українців.
Цей показник понад рік фактично не змінювався, однак вже з жовтня 2023 року кількість тих, хто готовий на поступки, почала зростати і зараз сягла 32%.
При цьому 73% тих, хто готовий втратити частину країни, наголосили, що після цього Україна та РФ повинні бути відгороджені одна від одної – мати закриті кордони, візи та митниці.
Такої ж думки щодо закритих кордонів дотримуються і 79% опитаних, які проти територіальних поступок.
Опитування проводилось упродовж 16-22 травня 2024 року та 20-25 червня 2024 року методом телефонних інтерв’ю у всіх підконтрольних уряду областях. У травні було опитано 1067 респондентів, а у червні – 2008. Опитування проводили серед повнолітніх громадян, які проживають в Україні.
- Згідно з новим опитуванням, проведеним Київським міжнародним інститутом соціології, більшість українців (60%) вважають, що РФ має на меті геноцид і знищення української нації. Це дослідження включало інтерв’ю з 1067 респондентами з усіх регіонів, які контролює уряд України.
- 57% українців, які виїхали за кордон через повномасштабне вторгнення РФ, хотіли б отримати громадянство інших країн.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський назвав свою останню телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом “найкращою розмовою за весь цей час”.
Під час війни між Ізраїлем та Іраном увага світу була прикута до іранської ядерної програми. Водночас майже поза увагою залишається інша важлива геополітична боротьба — за міжнародну торгівлю ядерними технологіями та збагаченим ураном. Хоч ця сфера менш вибухонебезпечна, ставки тут теж дуже високі.
Співробітники Служби безпеки України та Національної поліції затримали агента російських спецслужб, який зранку 5 липня вчинив теракт в Одесі.
Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.