Кабмін схвалив Стратегію продовольчої безпеки до 2027 року: деталі
Джерело: пресслужба Мінагрополітики
23 липня Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження “Про схвалення Стратегії продовольчої безпеки України на період до 2027 року та затвердження операційного плану заходів з її реалізації”.
Зауважується, що Стратегія продовольчої безпеки України до 2027 року містить три ключові цілі:
- Наповнення ринку агропродукції. Передбачена підтримка виробників, зокрема органічної продукції. Поступове заміщення імпорту і відновлювання підприємств харчової промисловості.
- Забезпечення доступності продовольства для всіх груп населення України. Зменшення частки продовольства в структурі витрат українців.
- Посилення продовольчої безпеки. Наповнення державних резервів продуктами, створення системи моніторингу продовольчої безпеки, пріоритетне розмінування сільгоспземель, адаптації до змін клімату та інше.
Досягнення визначених Стратегією цілей передбачається двома етапами:
- Перший (2024 – 2026 роки) – формування та здійснення заходів підтримки виробників, спрямованих на розвиток галузей агропромислового комплексу, зокрема, виробників органічної продукції.
- Другий (протягом 2027 року) – відновлення підприємств харчової промисловості на рівні об’єднаних територіальних громад, адміністративно-територіальних одиниць та держави в цілому.
У Мінагро переконані, що реалізація Стратегії дасть можливість сформувати стійку до загроз систему продовольчої безпеки держави, окремо створити умови для продовольчої незалежності країни і сталого розвитку аграрного сектору економіки, а також забезпечити повноцінний доступ населення до безпечних харчових продуктів у достатній кількості.
Своєю чергою, Стратегію прокоментувала нардепка, членкиня Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, зауваживши, що не розуміє, як все це узгоджується зі здорожчанням пального через запропоноване урядом і підтримане провладними депутатами підвищення акцизів на пальне та чергові “ідеї” авансових внесків з АЗС, а також іншими ініціативами, що підвищать вартість продукції (зокрема продовольства) та знизять купівельну спроможність людей.
Мабуть, “доступність” ми розуміємо по-різному. Кому потрібні ці програми/стратегії, якщо це лише слова на папері, дії говорять про інше, – наголосила Южаніна.
Зауважимо, раніше ми повідомляли, що 11 липня президент України Володимир Зеленський провів зустріч із турецьким лідером Реджепом Таїпом Ердоганом під час саміту НАТО у Вашингтоні. Він повідомив, що сторони готують конференцію в Туреччині, присвячену “продовольчій безпеці та свободі судноплавства”.
У липні 2023 року в межах “Чорноморської зернової ініціативи” Україна доправила до Ефіопії майже 300 тисяч тонн продовольства і ще 90 тисяч тонн зерна – в межах гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine.
- У межах гуманітарної продовольчої програми Grain from Ukraine Україна планує відправити 57 тис. тонн зерна до Нігерії та Судану.
- 17 жовтня в адміністрації порту Констанца повідомили, що Україна відвантажила вже 10,5 мільйона метричних тонн зерна через румунський чорноморський порт.
- Німеччина планує постачити Україні більше засобів ППО, щоб допомогти захистити зернові вантажі від російських бомбардувань.
- Конвої НАТО можуть захистити врожай зерна в Україні від Путіна – Bloomberg.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.
Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.