ДТЕК до жовтня планує повернути 60-70% генерації, яку втратив з весни 2024-го

Джерело: NV

Компанія ДТЕК до жовтня планує відновити 60-70% генерації, яку вона мала до початку масованих російських обстрілів у березні цього року.

Виконавчий директор енергохолдингу ДТЕК Дмитро Сахарук розповів, що донори не дають грошей на роботи та матеріали, а зараз це майже 70% вартості відновлення.

“Ми зараз говоримо про відновлення дахів, стін на наших станціях. На всіх наших станціях немає жодного даху, немає жодної стіни. За низьких температур, навіть те обладнання, яке ми відновимо, не працюватиме”.

Більшість допомоги союзників – це обладнання для станцій. Проте, без відновлення будівель ця допомога незначно вплине на стан справ.

“Зараз, в умовах відсутності дахів, просто накривається листом заліза блок і працює просто неба. Йде дощ, є коротке замикання, він вимикається. Поки не буде даху, станція не зможе нормально працювати”, – наголосив Сахарук.

ДТЕК планує до жовтня повернути в роботу 60-70% генерації, яку вона мала до обстрілів у березні 2024 року, якщо не буде нових обстрілів.

“60−70% генерації ми плануємо відновити до жовтня, але за умови, що не буде нових обстрілів. Частково якась генерація повертається в роботу. Деякі блоки дуже сильно пошкоджені, тому вони будуть відновлюватися довше”, – наголосив Сахарук.

Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.

Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.

Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.