У Китаї палестинські політичні групи підписали декларацію про «зміцнення єдності»
Джерело: пресслужба МЗС Китаю
23 липня глава МЗС Китаю Ван Ї взяв участь у церемонії закриття внутрішнього діалогу про примирення між палестинськими фракціями, котрі конкурують за владу. Повідомляється, що 14 палестинських фракцій спільно підписали “Пекінську декларацію про припинення розколу і зміцнення палестинської національної єдності”.
Переговори відбулися за участі представників двох найбільших палестинських груп ФАТХ і ХАМАС, а також дипломатів Єгипту, Алжиру, Саудівської Аравії, Катару, Йорданії, Сирії, Лівану, Росії та Туреччини в Китаї.
Ван Ї запропонував три кроки для встановлення тривалого миру: припинення вогню в секторі Гази, формування дієздатного палестинського керівництва та сприяння набуттю Палестиною повноправного членства в ООН і реалізації “рішення про дві держави”.
Китайський міністр заявив, що реалізація внутрішнього примирення в Палестині “принесе надію і майбутнє палестинському народу”. Китай щиро сподівається, що “палестинські угруповання реалізують незалежне створення Палестинської держави якнайшвидше на основі внутрішнього примирення”. Наголошується, що Пекін готовий зміцнити зв’язок і координацію з відповідними сторонами, щоб спільно докласти зусиль для реалізації прийнятої “Пекінської декларації”.
Зауважимо, 22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.
22 травня Іспанія та Ірландія офіційно визнали незалежну палестинську державу, слідуючи прикладу Норвегії. У відповідь Ізраїль вже відкликав своїх послів з Ірландії та Норвегії.
- Україна визнає державність не тільки Ізраїлю, а й Палестини, заявив президент України Володимир Зеленський під час виступу на форумі Діалог Шангрі-Ла в Сінгапурі.
- Парламент Словенії схвалив рішення про визнання Палестинської держави.
- Україна відправила першу з трьох партій харчової допомоги до Палестини. Ця підтримка, надіслана у співпраці з Всесвітньою продовольчою програмою (WFP), забезпечить понад 100 тисяч сімей, що опинилися в епіцентрі конфлікту між Ізраїлем та ХАМАС.
До Міжнародного дня боротьби з насильством проти жінок у мережі поширили фрагмент мемуарів Оксани Мастерс — параолімпійської чемпіонки та багаторазової призерки Параолімпійських ігор. Вона розповіла про частину свого життя в інтернаті на Хмельниччині, де вона пережила насильство.
30 листопада у Києві відбудеться прем’єра документального фільму “Битва мемів”, який досліджує роль мемів у підтримці українського спротиву під час повномасштабної війни. Фільм розкриває феномен масового “вибуху” мемів, що з’явилися в українському інтернет-просторі з початком вторгнення.
Північна Корея розширює завод, на якому виробляють ракети, подібні до тих, що використовує Росія у війні проти України. Американські дослідники з Центру нерозповсюдження Джеймса Мартіна (CNS) зробили висновок про це, аналізуючи супутникові знімки.
Глава фракції “ЄС” Петро Порошенко під час сесії Парламентської асамблеї НАТО в Канаді наголосив на важливості надання Україні запрошення до членства в Альянсі. За його словами, це стане вирішальною відповіддю на агресивні дії Росії, зокрема на ракетні удари.
Правоохоронці Харківської області виявили заяву про зґвалтування, нібито вчинене військовими з Франції. Слідчі вважають, що це вигадка, створена російськими спецслужбами, і вже розпочали розслідування.