У Пентагоні підтвердили надходження касетних боєприпасів в Україну

Джерело: CNN

Постачені зі США касетні боєприпаси вже доставлені в Україну, 13 липня підтвердив військовий посадовець.

Наразі в Україні є касетні боєприпаси, — заявив начальник оперативного управління Об’єднаного штабу генерал-лейтенант Дуглас Сімс.

Раніше Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський зазначив, що Україна вже отримала від США касетні боєприпаси.

Український генерал підтвердив CNN, що Україна отримала касетні боєприпаси від США після того, як минулого тижня президент Джо Байден заявив, що прийняв “важке рішення” схвалити їх передачу Україні. За словами Тарнавського, рішення про “ділянки території, де може бути застосовано касетні боєприпаси, буде приймати вище керівництво”, зауваживши, що “це дуже потужна зброя”.

Попри те, що офіційні особи США та України заявляють, що касетні боєприпаси можуть змінити правила на полі бою, допомагаючи прорвати оборону Росії в українському контрнаступі, ця зброя також викликає суперечки.

Понад 100 країн, зокрема основних союзників США, заборонили касетні боєприпаси через їх потенційну загрозу для цивільного населення.

Сімс зазначив, що Україна “не зацікавлена ​​у використанні касетних боєприпасів десь поблизу цивільного населення, на відміну від росіян”.

Росіяни застосували цю зброю проти населення у цивільних громадах, що є значною відмінністю від того, що збираються робити українці, — пояснив американський генерал. — Українці мають намір застосовувати касетні боєприпаси при тактиці проти росіян, а не проти цивільного населення.

Довідка. Касетний боєприпас – це особливий вид бомби, яка вирізняється тонкими стінками. Вона складається з наконечника, корпусу, порожнистої форми-оболонки. Форму наповнюють дрібними осколками, авіамінами, мінами різного призначення (протитанкові, протипіхотні, запальні). Одна касетна бомба може містити від десяти мін, які після детонації в повітрі розсипаються по всій зоні ураження.

У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.