У Пентагоні підтвердили надходження касетних боєприпасів в Україну

Джерело: CNN

Постачені зі США касетні боєприпаси вже доставлені в Україну, 13 липня підтвердив військовий посадовець.

Наразі в Україні є касетні боєприпаси, — заявив начальник оперативного управління Об’єднаного штабу генерал-лейтенант Дуглас Сімс.

Раніше Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський зазначив, що Україна вже отримала від США касетні боєприпаси.

Український генерал підтвердив CNN, що Україна отримала касетні боєприпаси від США після того, як минулого тижня президент Джо Байден заявив, що прийняв “важке рішення” схвалити їх передачу Україні. За словами Тарнавського, рішення про “ділянки території, де може бути застосовано касетні боєприпаси, буде приймати вище керівництво”, зауваживши, що “це дуже потужна зброя”.

Попри те, що офіційні особи США та України заявляють, що касетні боєприпаси можуть змінити правила на полі бою, допомагаючи прорвати оборону Росії в українському контрнаступі, ця зброя також викликає суперечки.

Понад 100 країн, зокрема основних союзників США, заборонили касетні боєприпаси через їх потенційну загрозу для цивільного населення.

Сімс зазначив, що Україна “не зацікавлена ​​у використанні касетних боєприпасів десь поблизу цивільного населення, на відміну від росіян”.

Росіяни застосували цю зброю проти населення у цивільних громадах, що є значною відмінністю від того, що збираються робити українці, — пояснив американський генерал. — Українці мають намір застосовувати касетні боєприпаси при тактиці проти росіян, а не проти цивільного населення.

Довідка. Касетний боєприпас – це особливий вид бомби, яка вирізняється тонкими стінками. Вона складається з наконечника, корпусу, порожнистої форми-оболонки. Форму наповнюють дрібними осколками, авіамінами, мінами різного призначення (протитанкові, протипіхотні, запальні). Одна касетна бомба може містити від десяти мін, які після детонації в повітрі розсипаються по всій зоні ураження.

Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.

Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.