Яхта Медведчука перебуває під санкціями, але є нюанс: роз’яснення нардепа Железняка
Джерело: Ярослав Железняк
Народний депутат Ярослав Железняк зазначив, що хоч майно екснардепа від забороненої ОПЗЖ Віктора Медведчука арештоване, однак це рішення діє лише на території України, а його яхта знаходиться в Хорватії.
За словами нардепа, майно арештоване в рамках розслідування трьох кримінальних проваджень.
“АЛЕ ці рішення діють виключно (!!) на території України. І для Хорватії без додаткових процедур та рішення хорватського суду вони мають юридичну силу не більше, ніж пресрелізи”, – зазначив Железняк.
Для легалізації даних рішень в Україні потрібно зробити певні процедури і отримати вже рішення від хорватських судів.
“І саме цим адвокати Медведчука закордоном успішно користуються. Саме через відсутність обвинувального акту ОГПУ їм вдалося домогтися, що Окружний суд міста Спліт скасував арешт яхти саме в тому провадженні, за яким АРМА вже готувала продаж яхти”, – розповів нардеп.
Він наголосив, що ОГПУ (Об’єднане державне політичне управлі́ння) веде цю справу вже два роки, проте досі немає обвинувального акту.
Відтак яхта справді арештована під санкціями за рішенням санкційної комісії Хорватії, проте це не дає дозвіл продати яхту та залучити гроші в бюджет. До того ж, за словами Железняка, це рішення можуть скасувати в європейських судах.
Довідка. Віктор Медведчук, до 10.01.2023 громадянин України, проросійський політик, державний та громадський діяч, бізнесмен. Народний депутат України II-IV та IX-го скликань, один з керівників забороненої партії “ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ”. Перший заступник Голови ВРУ (лютий 2000 – грудень 2001), Голова АП України каденції Леоніда Кучми (2002-2005).
5 липня Міністерство юстиції України подало до Вищого антикорупційного суду позовну заяву про застосування санкції до Медведчука Віктора Володимировича та Марченко Оксани Михайлівни.
Зазначається, що до стягнення заявлено майно, яким Медведчук та Марченко володіють прямо та опосередковано (через фізичних та юридичних осіб), зокрема:
- рухоме майно (24 автомобілі, 2 повітряних судна (літак Gulfstream G650, гвинтокрил Bell-427), 1 прогулянкове судно (типу Azimut benetti spa, назва судна – Романс 1)
- нерухоме майно (більш як 20 об’єктів)
- корпоративні права 22 юридичних осіб (обленерго, телеканали тощо)
- майнові права на 8-м торгівельних марок
- грошові кошти (в еквіваленті близько 1,9 млн грн)
- більш як 1000 одиниць історико-культурних та матеріальних цінностей (годинники, ювелірні вироби, картини, гарнітури, предмети інтер’єру, залізничний вагон-ресторан з меблями).
Оксана Марченко, громадянка України, колишня українська телеведуча, дружина Медведчука.
- Віктор Медведчук та Оксана Марченко є наближеними до керівництва Російської Федерації, перебувають в особистих дружніх зв’язках з главою РФ Володимиром Путіним.
- Європейський Союз ухвалив рішення про запровадження санкцій проти народного депутата від вже забороненої “ОПЗЖ” Віктора Медведчука, а також проросійського видання Voice of Europe. Цей крок був ініційований Чехією, яка запропонувала внести до санкційного списку ЄС три організації, що працюють на Кремль.
- Депутат від забороненої ОПЗЖ і кум російського президента Володимира Путіна Віктор Медведчук, що стикається з обвинуваченнями у державній зраді в Україні, звертається до українських судів. Він вимагає, аби йому повернули громадянство, депутатський мандат та скасували санкції РНБО.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.