Словаччина пригрозила Україні «взаємними заходами» через припинення транзиту нафти з Росії
Словаччина пригрозила Україні запровадити “взаємні заходи” через припинення транзиту нафти російської компанії “Лукойл”. Президент Словаччини Пітер Пеллегріні та міністр оборони Роберт Калиняк висловили незадоволення рішенням України.
Президент Пеллегріні заявив, що у разі збереження ситуації Словаччина може вдатися до “невизначених взаємних заходів”, нагадавши про допомогу України з реверсом газу та постачанням електроенергії. Міністр оборони Калиняк додав, що Україна “багато чим ризикує”, і назвав такі дії безвідповідальними.
Україна припинила транзит нафти “Лукойл” у Словаччину, що вплине на роботу одного зі словацьких НПЗ. Прессекретарка міністерства економіки Словаччини Марія Павлусик повідомила, що постачання російської нафти до Словаччини не припинено повністю, а проблема стосується лише “Лукойлу”, який потрапив під санкції України.
Павлусик також зазначила, що довгостроковий дефіцит постачання нафти може негативно вплинути на роботу НПЗ у Братиславі. Вона додала, що відомство вже працює над розв’язання проблеми разом з українськими партнерами.
Довідка. Україна ввела санкції проти “Лукойлу” ще у 2018 році, які включали заборону на виведення капіталів, обмеження торгових операцій та заборону на участь у приватизації. У червні цього року обмеження розширили, включаючи транзит.
- Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо зателефонував главі українського уряду Денису Шмигалю зі скаргами на санкції проти РФ, через які його країна припинила отримувати нафту.
Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.
У Центрі протидії дезінформації заявили, що інформація про те, що російські війська нібито взяли під контроль Басівку на Сумщині – фейк.
6 квітня президент Володимир Зеленський поінформував, що за минулий тиждень російські війська застосували проти українських міст та сіл понад 1460 керованих авіаційних бомб, майже 670 ударних дронів і більш ніж 30 ракет різних типів, з них понад два десятки – цієї ночі.
У Міноборони Росії поскаржилися на нову атаку безпілотників у трьох прикордонних з Україною регіонах. За даними російського відомства, протягом ночі 6 квітня підрозділи ППО РФ нібито збили 11 українських дронів.
Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що “шокований” через напад російських військ на українське місто Кривий Ріг, унаслідок якого загинуло 18 осіб, серед них — дев’ятеро дітей.