Австралія знайшла затонулий корабель через 55 років після смертельної катастрофи

Джерело: BBC News

В Австралії знайшли уламки корабля MV Noongah через 55 років після того, як він затонув, у результаті чого загинула 21 людина.

71-метрове вантажне судно перевозило сталь біля узбережжя Нового Південного Уельсу і в 1969 році затонуло через штормову погоду.

Фото: Австралійський національний морський музей

Есмінці Королівського флоту Австралії, тральщики, літаки, гелікоптери та низка інших суден розпочали масові пошуки, а рятувальні бригади прочісували берег у пошуках будь-яких ознак тих, хто вижив.

За даними місцевих ЗМІ, протягом наступних 12 годин вони знайшли двох чоловіків у морі на двох окремих рятувальних плотах і ще трьох, які трималися за дерев’яну дошку.

Доля решти екіпажу та самого корабля відтоді залишаються таємницею.

На кораблі перебувало 26 членів екіпажу.

Місцеві жителі вперше помітили затонулий корабель кілька років тому – біля узбережжя South West Rocks, приблизно за 460 км на північ від Сіднея – і повідомили його координати владі.

Довгий час існували підозри, що це може бути Noongah, але технології або знання дайвінгу, необхідні для ідентифікації корабля, були недоступні.

Відтак минулого місяця високотехнологічне судно, що належить Науково-промисловій дослідницькій організації Співдружності (CSIRO), було відправлено для подальшого дослідження.

Фото: CSIRO

Вони знайшли затонулий корабель, який майже неушкоджений стояв вертикально на морському дні, 170 метрів нижче поверхні. За словами CSIRO, усі його ключові розміри збігаються з Noongah.

Сіднейський проєкт, який знаходить і документує уламки загиблих кораблів, зараз планує занурення, щоб зібрати додаткову інформацію з місця, в надії зрозуміти причину катастрофи.

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.