РФ досі не допустила представників ООН в колонію Оленівки, де два роки тому відбувся теракт

Джерело: ООН

Минуло два роки після теракту в Оленівській колонії, де загинуло щонайменше 50 українських військовополонених, але Росія досі не допустила представників ООН на місце трагедії.

ООН наголосила, що військовополонені захищені міжнародним гуманітарним правом, яке вимагає гуманного ставлення та забезпечення їхньої безпеки з боку держави, що їх утримує. Це означає, що смерть або серйозні поранення військовополонених повинні розслідуватися офіційно та ретельно.

Проте ООН відзначила, що РФ завадила встановленню фактів вибухів в Оленівці, спотворила місце події та пошкодила речові докази. Російська влада заявила, що удар нібито завдали ракети HIMARS, випущені Збройними силами України.

“На основі опитувань понад 50 свідків і тих, хто вижив, а також на основі аналізу відео- та фотоматеріалів, Управління ООН з прав людини минулого року дійшло висновку, що вибухи не були спричинені ракетами HIMARS, випущеними Збройними силами України. Хоча точний тип зброї та точне місце її розташування визначити не вдалося, ознаки структурних пошкоджень, вочевидь, збігаються з траєкторією снаряда, який рухався зі сходу на захід”, – додали в ООН.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.