Вдихання забрудненого повітря у дитинстві може викликати хвороби легень у дорослому віці
Джерело: The Guardian
Дослідження показало, що якщо у дитинстві дихати забрудненим повітрям, то це може призвести до проблем з легенями у дорослому віці.
Дослідження почали проводити ще у 1992 році, намагаючись виявити вплив забрудненого повітря на групу дітей з Каліфорнії. Зараз деяким учасникам дослідження понад 40 років.
Доктор Еріка Гарсія та її колеги з Університету Південної Каліфорнії вирішили дізнатись долю учасників дослідження. На запит відгукнулись понад 1300 осіб, які заповнили анкету, де відповіли на низку питань, зокрема про свої доходи, спосіб життя, домівку та здоров’я. Їх відповіді співставили зі станом їхнього здоров’я у дитинстві та забрудненням повітря, коли вони дорослішали.
Перше відкриття полягало у тому, що люди, які у дитинстві вдихали більше забрудненого повітря, мали більшу ймовірність виникнення симптомів бронхіту у дорослому віці. Зв’язок між забрудненим повітрям та симптомами бронхіту найсильніший у тих, хто мав в дитинстві астму чи проблеми з легенями. Це означає, що у цих людей була вразливість, яка збереглась і в дорослому віці.
Друге відкриття більш неочікуване: виявлено зв’язок між забрудненим повітрям та симптомами бронхіту у дорослих людей, які в дитинстві не мали проблем з легенями. Відтак, шкода від забрудненого повітря у дитинстві може проявитись лише у дорослому віці.
Для дослідження було важливо розрізнити тривалий вплив забрудненого повітря у дитинстві та вплив повітря, яким дихають дорослі. Тому дослідники розглянули недавній вплив забруднення повітря на кожну людину та врахували це в аналізі.
У Великій Британії окреме дослідження показує, що наслідки лондонського смогу 1952 року для здоров’я все ще зберігаються.
Дослідники вивчали дорослих, які зазнали впливу смогу, коли вони ще не з’явились на світ – тобто, коли їх матері були вагітні ними – та тих, кому у 1952 році було менше одного року.
Дослідження показало, що у дитинстві вони мали на 20% більше шансів захворіти на астму і на 10% більше шансів захворіти на астму у дорослому віці, порівняно з людьми, які не стикалися зі смогом.
- Нове дослідження, опубліковане в Journal of Studies on Alcohol and Drugs, спростовує міф про зв’язок між помірним вживанням алкоголю і довгим життям.
Нікотинові пакетики, популярність яких останніми роками стрімко зросла, дедалі частіше стають причиною отруєнь у маленьких дітей. Про це йдеться у новому дослідженні Національної дитячої лікарні в Огайо, опублікованому в журналі Pediatrics.
Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон провів вечір у клубі на Капрі, Італія, разом із родиною.
Зоозахисна організація UAnimals опублікувала розповідь волонтерки Анастасії Клімнюк, яка врятувала кота на початку повномасштабного вторгнення.
Президент Володимир Зеленський повідомив про зустріч зі спеціальним представником президента США Кітом Келлогом. За словами глави держави, перемовини були продуктивними та стосувалися реальних кроків, які можуть наблизити припинення війни.
У США стрімко зростає популярність терапії заміщення тестостерону (TRT) серед чоловіків, що спричинило появу сотень нових медичних клінік, орієнтованих на гормональну терапію.