Намагання республіканців зменшити допомогу США для України провалились – NYT

Джерело: The New York Times
Окремі представники Республіканської партії намагались зірвати ухвалення законопроєкту про оборону на 886 млрд доларів, вимагаючи скоротити фінансову допомогу Україні.
12 липня Палата представників продовжила спробу ухвалити законопроєкт про оборону на суму 886 мільярдів доларів, який передбачає підвищення зарплати військовослужбовцям на 5,2% протидію агресивним крокам Китаю та Росії та створення спеціального генерального інспектора для нагляду за допомогою США Україні.
Водночас невелика група ультраконсервативних республіканців погрожувала заблокувати законодавство про оборону, якщо їхні пропозиції, зокрема припинення допомоги США Україні, не будуть винесені на голосування.
Спікер Кевін Маккарті провів голосування в палаті за десятки запропонованих змін.
Палата представників переважною більшістю голосів відхилила дві спроби республіканців скоротити військову допомогу США Україні.
Зокрема правку Марджорі Тейлор Грін, республіканки від штату Джорджія, яка вимагала припинити програму навчання та оснащення українських військових на 300 млн, яка діяла 10 років, підтримали лише 89 осіб, тоді як 341 були проти.
Другу правку від республіканця Метта Гетца, представника штату Флорида, щодо заборони надсилання будь-якої допомоги Україні з питань безпеки, підтримали 70 осіб, тоді як 358 були проти.
Таким чином, обидві правки республіканців щодо допомоги Україні були відхилені. В обох випадках, під час голосувань їх підтримали виключно представники Республіканської партії.
Ці результати стали перемогою основних республіканців, які захищали військову допомогу США Україні як життєво важливу для протидії російській агресії та, як очікується, підтримають адміністрацію Байдена, коли вона звернеться до Конгресу з проханням схвалити додаткові кошти для України, ймовірно, цієї осені.
Проте це голосування також засвідчило зростання антиукраїнської позиції серед республіканців, оскільки навесні лише 57 представників партії були проти пакету військової та гуманітарної допомоги Україні на 40 мільярдів доларів.
- Колишній президент США Дональд Трамп та губернатор Флориди Рон Десантіс виступили проти надання касетних боєприпасів Україні.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.