«Комуністичне бачення світу»: у Польщі телеведучого відсторонили від коментування Олімпіади

Джерело: TVP

Польський державний телеканал TVP відсторонив від коментування Олімпіади телеведучого Пшемислава Бабяжа, який під час церемонії відкриття у Парижі частину перформансу організаторів назвав “комуністичним баченням світу”.

“Повідомляємо, що після скандальних слів Пшемислава Бабяжа він відсторонений від виконання службових обов’язків і не коментуватиме змагання під час Олімпійських ігор”, – йдеться в повідомленні.

У заяві наголошується, що “взаєморозуміння, толерантність, примирення – це не лише основні олімпійські ідеї, але також основа стандартів, якими керується нове польське телебачення”.

“Не може бути згоди на їх порушення”, – зауважив телеканал.

Польські політики назвали рішення телеканалу надмірним і занадто жорстким. Зокрема, президент Польщі Анджей Дуда з цього приводу наголосив, що ніхто не повинен забороняти ведучому висловлювати свою точку зору з приводу мистецької акції.

Як розповіли у виданні, Бабяж під час виконання пісні Джона Леннона “Imagine” на відкритті Олімпіади заявив, що, на жаль, зараз запанувало “бачення комунізму”, оскільки сучасний світ хочуть показувати без націй і релігій.

  • Одного з найвидатніших футболістів в історії бразильця Зіко (Артур Антунес Коїмбра) пограбували на півмільйона доларів під час Олімпіади в Парижі.

Статус учасника бойових дій відповідно до законодавства надається тим, хто брав участь у бойових завданнях в районах воєнних дій або на тимчасово окупованих територіях, незалежно від того, скільки часу це тривало, наголосив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

Президент Аргентини Хав’єр Мілеї став громадянином Італії. Під час візиту до Рима статус йому офіційно надала прем’єр-міністерка Італії Джорджі Мелоні.

Основними статтями витрат за програмою “Зимова єПідтримка” стали комунальні послуги, мобільний зв’язок і донати на ЗСУ. Зокрема, на комунальні послуги громадяни спрямували 63% коштів, 17% витратили на мобільний зв’язок. Тоді як близько 4% українці перерахували на потреби військових через благодійні фонди та волонтерські організації.

Вифлеємський вогонь доставили до Києва 15 грудня. Церемонія передачі вогню відбулась в укритті через повітряну тривогу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 214 бойових зіткнень. Найбільша кількість боїв відбулася на Сіверському, Покровському, Курахівському та Времівському напрямках.