В американській розвідці повідомили, як РФ втручається у майбутні вибори президента США

Джерело: AP

В американській розвідці повідомили, яким чином РФ втручається у цьогорічну боротьбу за пост президента Сполучених Штатів.

За даними фахівців, Кремль сподівається на пересічних американців та приватні піар-компанії, аби розповсюджувати дезінформацію про президентські перегони у США.

Як повідомили у розвідці, після кількох бурхливих політичних тижнів у США, Росія, Іран та Китай були змушені переглянути деталі пропагандистських повідомлень. Проте методи їх розповсюдження не змінились – вони й надалі намагаються заповнити Інтернет неправдивими даними про американську демократію, аби підірвати вибори.

“Американці повинні знати, що контент, який вони читають в Інтернеті – насамперед у соцмережах – може бути іноземною пропагандою, навіть якщо він нібито походить від США чи їх союзників”, – повідомив на умовах анонімності один посадовців американської розвідки.

Найбільшу загрозу серед розповсюдження дезінформацію становить саме Росія. Однак є дані, що свої зусилля посилює також Іран, тоді як Китай діє обережніше.

Групи, пов’язані з Кремлем, все частіше наймають маркетингові та комунікаційні компанії, розташовані в Росії, щоб аутсорсингувати частину роботи зі створення цифрової пропаганди, а також замести сліди, заявили посадовці під час брифінгу з журналістами.

Дві такі фірми потрапили під нові санкції США, оголошені в березні. Влада стверджує, що дві російські компанії створили фальшиві вебсайти та профілі в соціальних мережах для поширення дезінформації Кремля.

Дезінформація може бути зосереджена на кандидатах чи голосуванні , або на питаннях, які вже є предметом дебатів у США, таких як імміграція, злочинність чи війна в Газі.

Однак кінцева мета РФ – змусити американців поширювати цю дезінформацію, не ставлячи під сумнів її походження. За словами посадовців, люди набагато частіше довіряють і поширюють інформацію, яка, на їхню думку, надходить із внутрішнього джерела.

Підроблені вебсайти, створені для імітації американських новинних видань, і профілі в соціальних мережах, згенеровані штучним інтелектом, — це лише два методи.

У деяких випадках американці та американські технологічні компанії та засоби масової інформації охоче посилюють і повторюють повідомлення Кремля.

Сенатор Марк Ворнер, голова Комітету з розвідки Сенату, заявив минулого місяця , що він стурбований тим, що цього року США можуть бути більш вразливими до іноземної дезінформації, ніж це було до виборів 2020 року. У понеділок він сказав, що попередження представників розвідки показує, що вибори в США “перебувають у центрі уваги поганих акторів у всьому світі”.

Одним із показників загрози є те, що офіційні особи, які відстежують іноземну дезінформацію, стверджують, що протягом виборчого циклу 2024 року вони видали вдвічі більше попереджень політичним кандидатам, лідерам уряду, виборчим комісіям та іншим особам, які стали мішенню іноземних груп, ніж у циклі виборів 2022 року.

Естонія запровадила санкції проти прем’єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе, а також 13 інших високопосадовців і суддів. Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна підписав відповідну директиву, яка забороняє їм в’їзд на територію країни.

Український шеф-кухар Євген Клопотенко зняв кулінарне шоу в Києво-Печерської Лаври. Зйомки відбулися у приміщенні трапезної.

У Секторі Гази кількість загиблих мирних жителів залишається невідомою, оскільки дані, що публікуються Міністерством охорони здоров’я Гази контролюються ХАМАСом. Ті своєю чергою надають часто серйозні статистичні помилки, наприклад, дорослих загиблих приписують до дітей.

У Бердичеві Житомирської області п’ять пар чоловічих шкарпеток стали предметом конфіскації та продажу через аукціон. Раніше ЗМІ повідомляли, що арешт здійснила Державна виконавча служба арештувала, але це сталося за рішенням суду. 

У віці 70 років помер німецький кінорежисер Вольфганг Беккер, який зняв фільм “Ґуд бай, Ленін!”