В американській розвідці повідомили, як РФ втручається у майбутні вибори президента США
Джерело: AP
В американській розвідці повідомили, яким чином РФ втручається у цьогорічну боротьбу за пост президента Сполучених Штатів.
За даними фахівців, Кремль сподівається на пересічних американців та приватні піар-компанії, аби розповсюджувати дезінформацію про президентські перегони у США.
Як повідомили у розвідці, після кількох бурхливих політичних тижнів у США, Росія, Іран та Китай були змушені переглянути деталі пропагандистських повідомлень. Проте методи їх розповсюдження не змінились – вони й надалі намагаються заповнити Інтернет неправдивими даними про американську демократію, аби підірвати вибори.
“Американці повинні знати, що контент, який вони читають в Інтернеті – насамперед у соцмережах – може бути іноземною пропагандою, навіть якщо він нібито походить від США чи їх союзників”, – повідомив на умовах анонімності один посадовців американської розвідки.
Найбільшу загрозу серед розповсюдження дезінформацію становить саме Росія. Однак є дані, що свої зусилля посилює також Іран, тоді як Китай діє обережніше.
Групи, пов’язані з Кремлем, все частіше наймають маркетингові та комунікаційні компанії, розташовані в Росії, щоб аутсорсингувати частину роботи зі створення цифрової пропаганди, а також замести сліди, заявили посадовці під час брифінгу з журналістами.
Дві такі фірми потрапили під нові санкції США, оголошені в березні. Влада стверджує, що дві російські компанії створили фальшиві вебсайти та профілі в соціальних мережах для поширення дезінформації Кремля.
Дезінформація може бути зосереджена на кандидатах чи голосуванні , або на питаннях, які вже є предметом дебатів у США, таких як імміграція, злочинність чи війна в Газі.
Однак кінцева мета РФ – змусити американців поширювати цю дезінформацію, не ставлячи під сумнів її походження. За словами посадовців, люди набагато частіше довіряють і поширюють інформацію, яка, на їхню думку, надходить із внутрішнього джерела.
Підроблені вебсайти, створені для імітації американських новинних видань, і профілі в соціальних мережах, згенеровані штучним інтелектом, — це лише два методи.
У деяких випадках американці та американські технологічні компанії та засоби масової інформації охоче посилюють і повторюють повідомлення Кремля.
Сенатор Марк Ворнер, голова Комітету з розвідки Сенату, заявив минулого місяця , що він стурбований тим, що цього року США можуть бути більш вразливими до іноземної дезінформації, ніж це було до виборів 2020 року. У понеділок він сказав, що попередження представників розвідки показує, що вибори в США “перебувають у центрі уваги поганих акторів у всьому світі”.
Одним із показників загрози є те, що офіційні особи, які відстежують іноземну дезінформацію, стверджують, що протягом виборчого циклу 2024 року вони видали вдвічі більше попереджень політичним кандидатам, лідерам уряду, виборчим комісіям та іншим особам, які стали мішенню іноземних груп, ніж у циклі виборів 2022 року.
- Цьогорічні президентські вибори в США знаменують важливу віху, оскільки вони будуть першими за 48 років без Буша, Байдена чи Клінтона.
Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.
Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.
Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.
Два британські винищувачі Typhoon, дислоковані у Польщі, двічі перехопили російські літаки над Балтійським морем минулого тижня. Це були перші бойові вильоти в межах операції Chessman, яку Велика Британія виконує спільно зі Швецією для захисту східного флангу НАТО.
20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння. Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.