В Ірані вбили лідера ХАМАС

Джерело: Reuters

Під ранок 31 липня в Тегерані вбили лідера терористичної організації ХАМАС Ісмаїла Ханію.

Смерть Ханії також підтвердив Корпус вартових ісламської революції Ірану. Його вбили через кілька годин після того, як він відвідав інавгурацію нового президента Ірану Масуда Пезешкіана. Триває розслідування.

Офіційний Ізраїль поки не коментував смерть лідера ХАМАС.

Новина про смерть Ханії надійшла менш як за 24 години після того, як Ізраїль повідомив про вбивство командира Хезболли, який, за твердженням ЦАХАЛ, стояв за ракетним ударом по стадіону з дітьми на зайнятих Ізраїлем Голанських висотах.

У ХАМАС вважають, що за вбивством Ханії стоїть Ізраїль. Терористи додали, що це “серйозна ескалація”, мета якої – “зламати волю ХАМАС”. Водночас у ХАМАС додали, що продовжать свій шлях та “впевнені у перемозі”.

Ханія, який зазвичай проживав у Катарі, був обличчям міжнародної дипломатії ХАМАС після того, як угруповання скоїло напад на Ізраїль 7 жовтня 2023 року. Троє синів Ханії раніше загинули у Газі внаслідок авіаудару Ізраїля.

Призначений на найвищу посаду ХАМАС у 2017 році, Ханія подорожував між Туреччиною та столицею Катару Дохою, уникаючи перешкод для поїздок у заблокованому секторі Газа та виступав як переговорник на перемовинах про припинення вогню. Він також вів перемовини з Іраном, який підтримує ХАМАС.

Німецька компанія Bosch з метою економії скорочує робочий тиждень та знижує зарплати співробітникам.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.