Харчування батька впливає на здоров‘я його дітей – дослідження

Джерело: Neuroscience news

Результати дослідження, проведеного німецькими вченими, засвідчили, що надлишок жирної їжі в раціоні чоловіка негативно впливає на якість сперми і відповідно – на здоров’я його майбутніх дітей, їхню здатність правильно засвоювати їжу.

Під час дослідження групу самців мишей годували їжею із високим вмістом жирів протягом двох тижнів. Такий режим харчування призвів до змін типу РНК у мітохондріях сперматозоїдів – структурах усередині клітин, що генерують енергію. Уражені молекули, які називають транспортними РНК, є проміжними продуктами в процесі транскрипції ДНК в білки.

Сперма мишей, які харчувалися жирною їжею, містила більше коротких фрагментів транспортної РНК, ніж сперма мишей, що були на дієті з низьким вмістом жирів. Такі фрагменти РНК можуть діяти як епігенетичні регулятори геному – наприклад, підвищуючи або знижуючи активність певних мітохондріальних генів.

За словами вчених, збільшення активності мітохондрій дає спермі достатньо сил, щоб плисти і досягти яйцеклітини, але додаткові мітохондріальні РНК також передаються від батька до ембріона, змінюючи інформацію, яку ембріон отримує від батька, та завдаючи шкоди його здоров’ю.

Команда дослідила не лише клітини, а й загальне здоров’я людей та мишей, чиї батьки їли надто багато жирної їжі та мали надмірну вагу.

У близько 30% мишей знайшлися метаболічні порушення. Подальші експерименти показали, що у цих мишей було набагато більше мітохондріальної тРНК від їхніх батьків, ніж у синів батьків-мишей, які перебувають на дієті з низьким вмістом жирів.

31 березня, у третю річницю звільнення Бучі від російських військ президент Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська спільно з іноземними делегаціями вшанували пам’ять убитих українців та українок. 

На кладовищі “Сабарів-1” у Вінниці невідомі вдруге пограбували могилу 19-річного військового Назарія “Грінки” Гринцевича.

Новітнє дослідження з використанням функціональної магнітно-резонансної томографії (fMRI) спростовує усталену думку про те, що немовлята не можуть формувати довготривалі спогади. Вчені виявили, що діти у віці від 12 місяців здатні зберігати інформацію про досвід у мозку.

Мобільний телефон білоруської опозиціонерки Анжеліки Мельникової, яка раніше зникла в Польщі, з 19 березня перебуває на території Білорусі. Про це повідомляє “Єврорадіо”.

У ніч на 31 березня в автосалоні Tesla в Римі сталася пожежа, внаслідок якої згоріло 17 автомобілів.