Росія хотіла надіслати зброю хуситам, але передумала через тиск США та Саудівської Аравії
Джерело: CNN
Росія планувала доставити ракети та військову техніку хуситам в Ємені наприкінці минулого місяця, але відмовилася від цього через тиск США та Саудівської Аравії, повідомляє CNN.
Саудівці, які воювали з хуситами до перемир’я 2022 року, застерегли Росію від озброєння їхніх супротивників. США звернулися до Саудівської Аравії з проханням допомогти переконати Москву відмовитись від планів.
США визнали хуситів міжнародною терористичною організацією в січні, після того, як впродовж кількох місяців хусити атакували ракетами та БпЛА комерційні судна в Червоному морі.
Росія розглядала озброєння хуситів як помсту адміністрації Байдена за дозвіл Україні бити американською зброєю по російській території.
Хоча передачу зброї скасували, наприкінці липня Росія відправила військових для консультацій хуситам. Американські чиновники помітили, як російські кораблі зробили незвичну зупинку в Червоному морі, де російських військових зустріли хусити та переправили до Ємену.
Росіяни мали багаж, але без ознак зброї або її компонентів. Неясно, чи перевозили російські кораблі обладнання для хуситів.
Під час візиту росіян до Ємену хусити попередили моряків про потенційну небезпеку на морі. Розвідка США вказує, що хусити планували навчання з бойовою стрільбою під час візиту росіян, але ці плани, схоже, також були скасовані.
Довідка:
У Ємені з 2014 року триває громадянська війна після повстання шиїтського (одна з гілок ісламу) руху хуситів. Іран підтримує хуситів. Вони контролюють північно-західну частину країни та столицю країни Сану.
Хусити також союзники ХАМАСу у війні з Ізраїлем. Вони оголосили морську блокаду та почали обстрілювати й захоплювати судна в Червоному морі, ставлячи під загрозу торгівлю через Суецький канал.
- Армія Ізраїлю повідомила, що атакувала об’єкти єменських хуситів у відповідь на атаку БпЛА по Тель-Авіву, внаслідок якої загинула одна людина. Відповідальність за атаку безпілотником взяли на себе саме хусити.
- Хусити двома протикорабельними ракетами атакували в Аденській протоці балкерне судно “Вербена” під прапором Палау, яке належить Україні і керується Польщею.
- У єменському місті Сана хусити викрали понад 50 працівників іноземних міжнародних організацій з їхніх же будинків.
У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.
Дональд Трамп-молодший став найвпливовішим членом родини Трампів у той час, коли обраний 47-м президентом США Дональд Трамп формує найбільш суперечливий Кабінет міністрів у сучасній історії країни. Про це повідомили шість джерел, наголошуючи на тому, що саме молодший просуває відданих, але менш досвідчених кандидатів замість більш кваліфікованих претендентів на ключові посади в адміністрації.
Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.
США дозволили Україні застосовувати далекобійні ракети ATACMS, котрі спільно із британськими Storm Shadow вже використовуються для ударів по російських цілях. Це рішення, ухвалене після тривалих вагань, стало відповіддю на загрозу з боку російських військ, підкріплених солдатами з Північної Кореї.