В ЄС закликали ввести обмеження проти Угорщини через спрощений в’їзд для росіян і білорусів
Джерело: Пятрас Ауштрявічюс у соцмережі Х
В Європарламенті до Європейської комісії звернулися 67 депутатів, закликавши ввести обмеження щодо Угорщини через рішення Будапешта спростити процедуру в’їзду для громадян Росії та Білорусі. Співавтор, європарламентар від Литви Пятрас Ауштрявічюс заявив, що дії Угорщини можуть становити небезпеку.
“Ми закликаємо Європейську комісію вжити термінових заходів для розслідування рішення Угорщини, адже воно може стати лазівкою й потенційно становити небезпеку для функціонування Шенгенської зони та її ролі як безпечного місця для громадян. Якщо угорський уряд відмовиться змінити свою політику, Єврокомісія та всі представники ЄС повинні поставити під сумнів присутність Угорщини в Шенгенській зоні, запровадивши нові заходи для безпеки європейських громадян, включаючи нові заходи контролю на кордонах Угорщини, якщо буде потрібно”, — йдеться у листі.
Європейські депутати наголосили, що угорський уряд потрібно поінформувати про всі можливі наслідки цього рішення для подорожі громадян Угорщини в Шенгенській зоні. Оскільки там може з’явитися контроль на кордоні.
“Слід зауважити, що інші члени Шенгенської зони мають право відмовлятися визнавати візи, видані Угорщиною громадянам Росії та Білорусі, з відповідними наслідками”, — йдеться у листі.
У листі нагадали про випадки, коли РФ проводила ворожі операції на території Євросоюзу. Серед них – спроба вбивства Скрипалів у Великій Британії свого часу та вибух складів боєприпасів у Врбетицях (Чехія). Депутати додали, що “безвідповідальне рішення Орбана становить значну безпекову загрозу всім членам ЄС та його громадянам”.
- Заступник міністра МЗС Польщі Владислав Теофіл Бартошевський нагадав Віктору Орбану, що Варшава не веде справ з Росією, на відміну від Угорщини.
Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.
Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.