Мінцифри вперше виміряє рівень цифровізації у громадах
Джерело: Міністерство цифрової трансформації України.
Мінцифри за підтримки швейцарсько-української програми EGAP вперше визначатиме рівень цифрових послуг і розвитку діджитал-інфраструктури в територіальних громадах України.
Індекс цифрової трансформації громад України дозволить виокремити пріоритетні напрями цифрового розвитку й системного впровадження інструментів е-урядування, е-комерції тощо.
“Індекс – це перший такий досвід в Україні, що дозволить оцінювати й покращувати стан локальної цифрової інфраструктури. Рішення, ухвалені на державному рівні, впливають на цифрову трансформацію громад, і навпаки — з рішень на місцях починається комплексний розвиток держави. Тому ми раді презентувати Індекс як інструмент позитивної цифрової трансформації регіонів”, — пояснив заступник голови Офісу президента України Олексій Кулеба.
Структура Індексу відповідає стратегічним цілям Мінцифри, а також враховує світовий досвід цифрової трансформації та нормативні документи, що регулюють цифровізацію на загальнодержавному рівні.
Таким чином, для вимірювання рівня цифровізації в громадах буде використано Базовий (для малих та середніх ТГ) та Розширений Індекси (для значних та великих ТГ), кожен з яких містить 5 однакових блоків, але з різною кількістю індикаторів — 65 та 78 відповідно.
Основні блоки Індексу:
- Цифрова економіка. У цьому блоці оцінюватиметься спроможність територіальної громади забезпечувати розвиток галузі інформаційних технологій, сприяти формуванню розвинутої ІТ-екосистеми на території власної ТГ;
- Розвиток цифрових навичок населення. Група охоплює показники підвищення рівня цифрової грамотності та підтримки громадян, які мають бажання розвиватися в галузі ІТ;
- Цифрова інфраструктура. У блоці йтиметься про наявність та функціонування інфраструктури для населення задля поширення цифровізації й безпечного функціонування;
- Цифровізація публічних послуг. Блок міститиме показники забезпечення надання послуг ТГ через цифрові канали з дотриманням високого рівня зручності, омніканальності, простоти, безпечності тощо;
- Цифрова трансформація органів місцевого самоврядування. У категорії оцінюватиметься підтримка функцій прямої демократії, створення інструментів забезпечення внутрішнього функціонування ОМС, цифровізації всередині ОМС.
За результатами дослідження буде визначено рівень цифрової зрілості територіальної громади — від стартового до трансформаційного.
- Міністерство цифрової трансформації, Міністерство освіти і науки та ІТ-компанія Genesis запускають безоплатні курси у сфері продуктового ІТ для викладачів вищих навчальних закладів.
- Держзастосунок “Дія” долучиться до розробки нового європейського сервісу – цифрового гаманця. Через додаток можна буде відкривати банківські рахунки онлайн та мати документи в телефоні.
134 роки тому народився український поет, громадський та державний діяч Павло Тичина, чия контроверсійна постать й досі викликає жваві дискусії. Його рання творчість сповнена музичної витонченості та філософської глибини. Подібно до європейських митців, він створив власний модерний стиль – кларнетизм, що стало справжнім проривом в українській поезії 1920-тих років. Однак під тиском радянської тоталітарної машини Тичина “проміняє кларнет на дудку” та стане мовчазним свідком репресій і трагедій своєї доби.
У Запоріжжі собака Бім не відходить від свого власника, який загинув внаслідок удару ЗС РФ. Загалом постраждали 45 осіб, а кількість загиблих не змінилась – одна людина, 47-річний чоловік.
У Кремлі прокоментували заяви президента США Дональда Трампа про ймовірність запровадження нових санкцій проти РФ, якщо вона відмовиться від перемовин про припинення війни в Україні.
Після масштабного збою в грудні державні реєстри відновили роботу. Тепер у “Дії” знову доступні послуги: реєстрація шлюбу онлайн, зміна місця проживання та оформлення пільгової іпотеки єОселя.
22-23 січня 1933 року радянська влада ухвалила документи, які, фактично, означали блокаду України під час Голодомору.