FT: Мобілізації в Україні уникають близько 800 тисяч осіб
Джерело: Дмитро Наталуха в інтерв’ю Financial Times
В Україні близько 800 тисяч військовозобов’язаних чоловіків, уникають служби в армії. Вони змінили свою фактичну адресу проживання та влаштувавшись на роботу з “чорною” зарплатнею.
Як заявив голова комітету з питань економічного розвитку при Верховній раді Дмитро Наталуха, перехід такої кількості чоловіків у нелегальне становище провокує співробітників ТЦК “добирати” до української армії осіб, котрі працюють офіційно. Це, своєю чергою, загрожує Україні серйозною економічною кризою та закриттям підприємств через нестачу кадрів.
За його словами, з початку повномасштабної війни українські компанії вже втратили в середньому 10-20% співробітників через призову або еміграцію.
У червні до Ради внесли законопроєкт про “економічне бронювання”. Згідно з документом, компанія може сплачувати військовий збір розміром 20 тисяч гривень на місяць за конкретного працівника і цим відтерміновувати призов. Якщо депутати проголосують документ, від військової служби буде звільнено майже 900 тисяч осіб, а на потреби армії вдасться зібрати додаткових 20 млрд гривень.
Додамо, нині в Україні можливо забронювати від мобілізації 1,2 млн осіб – для забезпечення військових потреб, сказав заступник міністра економіки Віталій Кіндратів. На сьогодні близько 800 тисяч осіб вже заброньовано.
Також у переліку врахували підприємства, які займаються будівництвом фортифікаційних споруд або займаються міжнародною технічною допомогою.
Раніше електронне бронювання військовозобов’язаних працівників стало доступним через портал “Дія”. Керівники критично важливих для економіки України підприємств тепер можуть скористатися цим новим сервісом.
Зауважимо, 24 червня міністр освіти Оксен Лісовий повідомив, що відтепер вступити на контракт до аспірантури можна буде лише на заочну або вечірню форми, які не дають права на відстрочку.
Міністр пояснив, що протягом минулих двох років стрімко зросла кількість чоловіків-студентів призовного віку, котрі “раптом згадали, що їм потрібна друга чи третя вища освіта, аспірантура чи докторантура”.
- З 1 липня 2024 року деякі студенти України підлягають мобілізації згідно з законом, ухваленим 18 травня цього року.
- Вищі навчальні заклади Волинської області передаватимуть списки відрахованих студентів, які підлягають мобілізації, до ТЦК та СП.
- В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.