Кабмін схвалив стратегію розбудови телемедицини в Україні
Джерело: МОЗ.
Кабінет міністрів України схвалив стратегію розбудови телемедицини в Україні, яка дозволить підвищити стандарти якості надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини.
Телемедицина в Україні почала активно запроваджуватися ще у 2018 році у сільській місцевості із залучення лікарів-консультантів, щоб забезпечити надання медичної допомоги та реабілітації.
Однак кардинально підхід до застосування телемедицини та оцінки її ефективності змусили переглянути наслідки пандемії COVID-19. Та особливо повномасштабне вторгнення РФ, коли багато громадян стали вимушено обмежені у отриманні медичних послуг.
За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, телемедицина в Україні сьогодні набуває активного розвитку. Відтак, до закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу, поставлено близько 4 тисяч мобільних телемедичних апаратно-діагностичних комплексів.
Крім того, в областях почали роботу регіональні центри телемедицини, організовано телеконсультування за окремими напрямами в межах надання екстреної медичної допомоги тощо.
Варто зазначити, що розбудова телемедицини в Україні активно підтримується західними партнерами.
У відомстві нагадали, що зараз в Україні працює низка пілотних проєктів щодо надання медичної допомоги в умовах воєнного стану із застосуванням різноманітних телемедичних платформ – Teladoc Solo platform (США – Велика Британія), Rehabilitation Gaming System (Іспанія), Epiqar (США), System Carebits (Польща), Healthbot «Home Doctor» (Іспанія), телемедичні системи обробки медичних даних на базі штучного інтелекту Brainscan (Польща) та AIDOC (США).
- Європейський Союз та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосили про зобов’язання посилити операції з медичної евакуації в Україні.
- Близько 3 949 постраждалих від повномасштабної війни українців евакуйовано на лікування до закордонних клінік.
- Іспанія планує передати українським прикордонникам мобільний шпиталь та броньовані медичні автомобілі, які дозволять евакуйовувати поранених із зони бойових дій.
28 липня президент Володимир Зеленський підписав закон, котрий зокрема збільшує чисельність співробітників Служби безпеки України.
Адміністрація Дональда Трампа додала витрати на ремонт літака Boeing 747-8, подарований Катар, до витрат міністерства оборони США на оновлення ядерного арсеналу країни. Про це інформують джерела та свідчать висновки Управління Конгресу США з бюджету.
Російська делегація на чолі з головою Ради Федерації РФ Валентиною Матвієнко напередодні прибула до Швейцарії для участі у Шостій Всесвітній конференції спікерів парламентів та інших заходах Міжпарламентського союзу.
Трьох працівників спеціалізованого підприємства судитимуть за незаконний видобуток піску з Десни на Київщині. Завдані збитки довкіллю оцінюють у понад 6 млн грн.
У Бразилії священник Жоан Паулу Араужу Гомес, з єпархії Каруару, став відомим завдяки порятунку бездомних собак.