Кабмін схвалив стратегію розбудови телемедицини в Україні
Джерело: МОЗ.
Кабінет міністрів України схвалив стратегію розбудови телемедицини в Україні, яка дозволить підвищити стандарти якості надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини.
Телемедицина в Україні почала активно запроваджуватися ще у 2018 році у сільській місцевості із залучення лікарів-консультантів, щоб забезпечити надання медичної допомоги та реабілітації.
Однак кардинально підхід до застосування телемедицини та оцінки її ефективності змусили переглянути наслідки пандемії COVID-19. Та особливо повномасштабне вторгнення РФ, коли багато громадян стали вимушено обмежені у отриманні медичних послуг.
За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, телемедицина в Україні сьогодні набуває активного розвитку. Відтак, до закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу, поставлено близько 4 тисяч мобільних телемедичних апаратно-діагностичних комплексів.
Крім того, в областях почали роботу регіональні центри телемедицини, організовано телеконсультування за окремими напрямами в межах надання екстреної медичної допомоги тощо.
Варто зазначити, що розбудова телемедицини в Україні активно підтримується західними партнерами.
У відомстві нагадали, що зараз в Україні працює низка пілотних проєктів щодо надання медичної допомоги в умовах воєнного стану із застосуванням різноманітних телемедичних платформ – Teladoc Solo platform (США – Велика Британія), Rehabilitation Gaming System (Іспанія), Epiqar (США), System Carebits (Польща), Healthbot «Home Doctor» (Іспанія), телемедичні системи обробки медичних даних на базі штучного інтелекту Brainscan (Польща) та AIDOC (США).
- Європейський Союз та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосили про зобов’язання посилити операції з медичної евакуації в Україні.
- Близько 3 949 постраждалих від повномасштабної війни українців евакуйовано на лікування до закордонних клінік.
- Іспанія планує передати українським прикордонникам мобільний шпиталь та броньовані медичні автомобілі, які дозволять евакуйовувати поранених із зони бойових дій.
Вранці 4 квітня на Дніпропетровщині вибухнув автомобіль одного з місцевих посадовців. Є постраждалі.
За повідомленням ЗМІ, очільник Пентагону не відвідає засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, заплановане на 11 квітня. Це буде вперше, коли США пропустять зустріч.
Триває 1136-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 920 тисяч осіб.
За повідомленням ЗМІ, президента США Дональда Трампа закликають не телефонувати російському президенту Володимиру Путіну, допоки той не погодиться на припинення вогню в Україні.
У Харкові зросла кількість жертв та постраждалих унаслідок нічної атаки російських БпЛА по місту.