ВМС атакували газову вишку, яка загрожувала цивільним суднам – речник
Джерело: Дмитро Плетенчкук
Українські військові вдарили по газовій вежі в Чорному морі, де розміщувалися російські військові та технічне обладнання для розвідки, зокрема для GPS-спуфінгу (підробка сигналів GPS, щоб змусити пристрій показувати неправильне місцеперебування).
Операцію провели берегові ракетно-артилерійські війська ВМС разом із розвідниками ГУР.
“Так, окупанти використовували цю локацію для GPS-спуфінгу з метою зробити небезпечним цивільне судноплавство. Допустити цього ми не можемо. І так, за пів доби до ураження ворог закинув на платформу обладнання та військовий персонал. Цивільних там не було. Штатний функціонал платформа не виконувала”, – зазначив речник ВМС Дмитро Плетенчук.
Волонтер Сергій Стерненко оприлюднив відео ураження вежі, де, за його словами, перебували 40 російських військових.
Військово-морські сили розчищають Чорне море від російського непотребу!
Цієї ночі вони завдали удару по одній із газових вишок у акваторії, де ворог розмістив технічне розвідувальне обладнання та тримав до 40 осіб особового складу.
Тепер це підводні і одночасно підсмажені… pic.twitter.com/8GAoJ84axo— Serhii Sternenko ✙ (@sternenko) August 10, 2024
- У ніч на 9 серпня ГУР атакувало російські катери у ТО Криму з допомогою ударного морського дрона MAGURA V5.
- У п’ятницю, 9 серпня, спецпризначенці ГУР здійснили десантну операцію на тимчасово окуповану росіянами Кінбурнську косу й знищили десятки росіян та їхню техніку.
Міністерка економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенья Шульце прибула до Києва з неанонсованим візитом.
Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.
Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.