МОУ затвердило положення щодо Міжконфесійної ради з питань військового капеланства
Джерело: пресслужба Міноборони
Міністерство оборони України затвердило нове Положення про діяльність Міжконфесійної ради з питань військового капеланства при Міноборони. Персональний склад ради затверджується міністром оборони.
Міжконфесійна рада забезпечуватиме співпрацю між релігійними організаціями, священнослужителі яких обіймають посади військових капеланів, обговорювати та розв’язувати спірні питання, а також брати участь у підготовці відповідних нормативних актів. Рішення ради мають рекомендаційний характер та подаються на розгляд міністру оборони України або його заступнику.
Формування ради відбувається на засадах рівноправ’я конфесій, а кожна релігійна організація, священнослужителі якої обіймають посади військових капеланів в системі Міноборони, представлена двома особами. Персональний склад Міжконфесійної ради затверджується міністром оборони.
Заступниця міністра оборони Наталія Калмикова наголосила, що відомство акцентує на питаннях реалізації конституційного права на свободу світогляду та віросповідання військовослужбовців.
Ми продовжуємо розвивати інститут військового капеланства та створювати всі умови для того, щоб кожен захисник, незалежно від релігійних поглядів, отримував допомогу та підтримку, – запевнила вона.
Раніше ми повідомили, що Міністерство оборони затвердило емблеми на комір Служби військового капеланства Збройних сил України.
Як розповіли у відомстві, ця ініціатива виникла у зв’язку з організацією конфесійного представництва військових капеланів та задоволення духовно-релігійних потреб військовослужбовців. Емблему для капеланів християнського віросповідання представлено однораменним хрестом із розбіжними променями, нижній із яких видовжений, а верхній завершується тупим кутом. Хрест має рельєфний пружок.
- На запрошення британських колег в межах операції “Інтерфлекс” вже вдруге за рік військові капелани Збройних сил України проходять курс підвищення кваліфікації в Центрі капеланства Збройних сил Великої Британії.
- Українські військові капелани успішно завершили курс підвищення кваліфікації на території Німеччини.
- Володимир Зеленський підписав законопроект №10313 щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліціянтів на соціальний захист. Відтепер раніше визнані обмежено придатними до служби чоловіки повинні будуть протягом дев’яти місяців пройти повторний медичний огляд.
У ніч із 21 на 22 грудня в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, відбувся довгоочікуваний реванш між Олександром Усиком та Тайсоном Ф’юрі. Український чемпіон здобув перемогу за рішенням суддів після 12 раундів напруженого протистояння. Офіційні суддівські оцінки становили 116–112 на користь Усика.
Олександр Усик після другої перемоги над Тайсоном Ф’юрі присвятив цей успіх своїй матері.
Після тріумфальної перемоги Олександра Усика над Тайсоном Ф’юрі в Саудівській Аравії, на ринг вийшов Даніель Дюбуа. Британський боксер, який володіє вакантним титулом IBF, кинув виклик Олександру Усику, запросивши його на реванш. Українець погодився.
У ніч із 21 на 22 грудня в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, відбувся повторний поєдинок між Олександром Усиком і Тайсоном Ф’юрі. Українець здобув перемогу за рішенням суддів після 12 раундів напруженого бою.
У суботу, 21 грудня, президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія обов’язково понесе відповідальність за свої терористичні дії.