МОУ затвердило положення щодо Міжконфесійної ради з питань військового капеланства

Джерело: пресслужба Міноборони

Міністерство оборони України затвердило нове Положення про діяльність Міжконфесійної ради з питань військового капеланства при Міноборони. Персональний склад ради затверджується міністром оборони.

Міжконфесійна рада забезпечуватиме співпрацю між релігійними організаціями, священнослужителі яких обіймають посади військових капеланів, обговорювати та розв’язувати спірні питання, а також брати участь у підготовці відповідних нормативних актів. Рішення ради мають рекомендаційний характер та подаються на розгляд міністру оборони України або його заступнику.

Формування ради відбувається на засадах рівноправ’я конфесій, а кожна релігійна організація, священнослужителі якої обіймають посади військових капеланів в системі Міноборони, представлена двома особами. Персональний склад Міжконфесійної ради затверджується міністром оборони.

Заступниця міністра оборони Наталія Калмикова наголосила, що відомство акцентує на питаннях реалізації конституційного права на свободу світогляду та віросповідання військовослужбовців.

Ми продовжуємо розвивати інститут військового капеланства та створювати всі умови для того, щоб кожен захисник, незалежно від релігійних поглядів, отримував допомогу та підтримку, – запевнила вона.

Раніше ми повідомили, що Міністерство оборони затвердило емблеми на комір Служби військового капеланства Збройних сил України.

Як розповіли у відомстві, ця ініціатива виникла у зв’язку з організацією конфесійного представництва військових капеланів та задоволення духовно-релігійних потреб військовослужбовців. Емблему для капеланів християнського віросповідання представлено однораменним хрестом із розбіжними променями, нижній із яких видовжений, а верхній завершується тупим кутом. Хрест має рельєфний пружок.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.

Сили оборони України ліквідували російського полковника Лебедєва, який командував штурмовими діями у напрямку Великого Бурлука на Харківщині.

Політик від проросійської ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) таємно воював добровольцем у лавах ЗСУ проти Росії. Через це його можуть виключити з партії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.