Росія цьогоріч вивезла з окупованої частини Запорізької області 500 тис. тонн зерна

Джерело:Іван Федоров/Telegram

З початку 2024 року росіяни вивезли з тимчасово окупованих територій Запорізької області близько 500 тисяч тонн зерна і мають намір вкрасти ще 200 тисяч тонн.

“Цьогоріч з області вивезено близько пів мільйона тонн пшениці, що становить сьому частину всього зерна, яке Росія продала на експорт. Планують вивезти ще 200 тисяч тонн”, – розповів голова Запорізької ОВА Іван Федоров.

Окупанти вивозять зернові та технічні культури з ТОТ Запорізької області в Крим і РФ, а далі експортують. З початку війни із 1,8 млн га ріллі в регіоні зараз 1,4 млн га (80%) – під окупацією чи в зоні бойових дій.

“Окупанти також вивезли зерно з елеваторів, зерносховищ, та порту Бердянська, яке зберігалося з попередніх років. Тільки через викрадене зерно втрати агросектору Запорізької області лише в перший рік окупації склали понад 7 млрд грн”, – додав Федоров.

ДСНС спільно з партнерами створили мобільну гру “Рятівничок”, що навчає дітей, віком від 6 до 12 років, важливих правил пожежної безпеки і тим самим розповідає, як діяти під час різних надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути у реальному житті.

Журналісти “Схем” оприлюднили супутникові знімки Planet Labs від 18 вересня об 11:30 за київським часом, на яких видно масштабне задимлення на території військової частини №11777. Саме ця частина відповідає за склад Головного ракетно-артилерійського управління міністерства оборони РФ.

Російське військове командування перекинуло кораблі Чорноморського флоту з Новоросійська через загрозу ударів далекобійними ракетами з боку Збройних сил України.

Голова ОВА Олег Синєгубов поінформував, що регіон отримав нові інклюзивні автобуси, придбані за державну субвенцію та місцеві бюджети. Вони забезпечать підвіз учнів для п’яти освітніх закладів у громадах Лозівського і Красноградського районів.

У Центрі національного спротиву повідомили, що російський депутат оприлюднив унікальну інформацію про втрати росіян та підтвердив використання шкіл як військових баз.