У Польщі прокуратура почала масштабне розслідування махінацій з українським зерном
Джерело: Rzeczpospolita
Польська прокуратура розпочала масштабне розслідування у справі про шахрайство з українським зерном. За даними слідства, 75 компаній завозили до Польщі тисячі тонн зерна, приховуючи його справжнє походження та призначення.
Підозри вже висунули сімнадцятьом особам. Речниця прокуратури Дорота Соколовська-Мах повідомила, наразі провадження охоплюють 75 компаній з усієї Польщі, котрі імпортували українське технічне зерно у 2022–2023 роках. Хто є підозрюваними та які компанії вони представляють, прокуратура не повідомляє. Об’єктом розслідування є компанії, зареєстровані в Польщі.
Більшість підозрюваних – це громадяни Польщі, однак, також є кілька громадян України та громадянин Естонії.
Згідно з даними слідства, компанії завозили технічне зерно, однак, продавали його для виробництва борошна.
Після початку повномасштабної війни скасування мит на імпорт сільськогосподарської продукції з України призвело до неконтрольованого імпорту дешевого зерна та ріпаку до Польщі. Прямо на кордоні зерно купували посередники і продавали в країні як польське.
Раніше у міністерстві закордонних справ Польщі попередили про ймовірно проникнення та вплив спецслужб РФ на протести фермерів, котрі вимагають обмежити ввезення українського збіжжя.
У повідомленні відомства зауважили: антиукраїнські гасла, що з’явилися під час нещодавніх фермерських блокад, є спробою встановити контроль над мітингувальниками з боку груп, які, можливо, “перебувають під впливом російських спецслужб”.
Зауважимо, раніше речник Міністерства закордонних справ Польщі Павел Вронський засудив пропутінські плакати на протестах польських фермерів.
- Під час пресконференції у Варшаві прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Україна та Польща не виключають повного закриття кордону для торгівлі товарами, проте це рішення буде тимчасовим.
- На знак протесту до другої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну демонстранти викинули дві тонни гною біля будинку посла Росії в Польщі.
За даними синоптиків у четвер, 12 грудня, частину країни накриють опади.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.