У МЗС Польщі заявили про вплив російських спецслужб на протести фермерів

Джерело: пресслужба МЗС Польщі

У Міністерстві закордонних справ Польщі попередили про ймовірно проникнення та вплив спецслужб РФ на протести фермерів, котрі  вимагають обмежити ввезення українського збіжжя.

У повідомленні відомства зауважили, антиукраїнські гасла, що з’явилися під час нещодавніх фермерських блокад, є спробою встановити контролю над мітингувальниками з боку груп, які, можливо, “перебувають під впливом російських спецслужб”.

Закликаємо організаторів протестів виявити та усунути зі свого руху ініціаторів таких і подібних акцій задля цілісності Польщі та можливості задовольнити свої вимоги, які багато в чому правильні, — зазначили у МЗС.

Також наголошується, що нинішня ситуація польських фермерів є наслідком агресії глави РФ Володимира Путіна проти України та нестабільності світової економіки, “а не того, що українці відбиваються від агресії”.

Зауважимо, раніше речник Міністерства закордонних справ Польщі Павел Вронський засудив пропутінські плакати на протестах польських фермерів.

Говорити зараз антиукраїнські тиради, вихваляючи Путіна і закликаючи його добити українців, звучить як спроба захоплення фермерського руху крайніми, безвідповідальними елементами або пропутінськими агентами, – пояснив він.

Він додав, що такі гасла “шокують” та шкодять репутації Польщі, яка “перша прийняла українців і відкрила для них свої домівки”. Вронський закликав організаторів протестів встановити, хто вносить проросійський наратив на протести і дистанціюватися від таких осіб.

Окремо акцентуємо, нещодавно на кордоні України та Польщі польські протестувальники частково висипали на дорогу зерно з кількох українських фур. Так звану “акцію” організував Рафал Маклер – один із натхненників протестів, власник логістичної компанії та лідер люблінського осередку маргінальної партії “Конфедерація”, який виступає за покращення відносин з РФ.

У ЦПД пояснили, що партії “Конфедерація” виступає за вихід Польщі з ЄС, критикує розміщення військ НАТО в країні та агітує за покращення дипломатичних відносин із РФ. У ЦПД акцентували, що партія не користується широкою підтримкою поляків. Зокрема, сам Маклер балотувався у 2019 році в Сейм, проте невдало.

Одначе, чергова акція Маклера, вочевидь, відповідає інтересам РФ, яка зацікавлена у конфлікті між українцями й поляками та зменшенні підтримки України з боку ЄС.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.