В Грузії звинуватили Саакашвілі у війні 2008 року. В РФ назвали це «тріумфом правди»

Джерело:  Новости-Грузия, Ехо Кавказу

Провладна партія Грузії, “Грузинська мрія”, звинувачує Міхеїла Саакашвілі і його партію “Єдиний національний рух” у війні 2008 року і “зраді країни та народу”.

“Вважаємо, що в таких умовах юридична недооцінка злочину, вчиненого колективним “Національним рухом”, рівносильна злочину. Настав час притягнути злочинців до відповідальності за всією суворістю закону”, – ідеться в заяві.

“Грузинська мрія” посилається на інтерв’ю Хайді Тальявіні, голови міжнародної комісії ЄС, яка нібито підтверджує, що дії грузинської влади “спровокували” Росію напасти на країну.

“Велика частина грузинського суспільства справедливо сумнівається в адекватності Саакашвілі. Однак фактом є те, що авантюрні дії Саакашвілі в серпні 2008 року були не результатом його психічної неврівноваженості, а результатом зради, замовленої ззовні й добре спланованої”, – кажуть там.

Російські пропагандисти підтримали заяви провладної партії. Гендиректорка російського телеканалу ТНТ Тіна Канделакі заявила, що тепер настав “тріумф правди”. Як вона переконана, “головний ворог Грузії” в результаті отримав “заслужене покарання”.

“Якщо хтось думає, що у Вірменії та в Україні буде інакше, він теж помиляється”, – каже Канделакі.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.