Опозиція Грузії оскаржить у Конституційному суді закон про «іноагентів»
Джерело: SOVA
28 липня група опозиційних депутатів парламенту Грузії скерувала до Конституційного суду конституційну скаргу стосовно закону “про прозорість іноземного впливу”.
Подання зробили голова партії “Єдиний національний рух” Тіна Бокучава та лідерка партії “Єдність – Національний рух” Тамар Кордзая. Скаргу підтримали 32 опозиційні депутати.
Опозиція наполягає на тому, що закон порушує статтю 72 Конституції Грузії, у котрій закріплено євроатлантичний курс країни.
Зауважимо, раніше президентка Грузії Саломе Зурабішвілі внесла до Конституційного суду позов щодо закону “Про прозорість іноземного впливу”.
Вона також наголосила, що закон суперечить 78 статті Конституції Грузії – перехідному положенню про європейську та євроатлантичну інтеграцію країни, яке зобов’язує конституційні органи в межах своїх повноважень вживати всіх заходів для забезпечення повної інтеграції Грузії до ЄС та НАТО. У позові також оскаржено низку норм закону, якими порушуються гарантовані Конституцією основні права. Президентка цим позовом вимагає зупинення дії цього закону та його остаточного скасування.
Окрім цього, подати позови до Конституційного суду найближчим часом мають намір й представники неурядового сектору.
3 червня спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі підписав закон про “Про прозорість іноземного впливу”.
28 травня парламент Грузії відкинув зауваження президентки країни Саломе Зурабішвілі, подолав вето глави держави і остаточно затвердив закон про “іноагентів”. За подолання вето президентки проголосували 84 депутати, проти – чотири.
Після чого, у зверненні до Жозепа Борреля, 31 депутат Європарламенту закликав зупинити статус кандидата на вступ в ЄС для Грузії через нещодавні події у країні.
Зауважимо, у міністерство закордонних справ Литви викликали посла Грузії після того, як парламент країни остаточно затвердив закон про “іноагентів” (“Про прозорість іноземного впливу”), подолавши вето президентки Саломе Зурабішвілі.
Посол Євросоюзу в Грузії Павло Герчинський зазначив, що вступ Грузії до ЄС на сьогодні зупинено. Він оголосив це на дводенній міжнародній конференції в Тбілісі, присвяченій темі “Розширення ЄС – геополітична необхідність і подальші кроки для країн-кандидатів у ЄС”.
Декілька країн ЄС закликали до санкцій проти Грузії, включаючи зупинення безвізового режиму, у відповідь на зухвалу позицію уряду щодо закону про “іноземних агентів”, інспірованого Росією.
- Повномасштабне вторгнення Росії в Україну розділило східну Європу. Деякі країни наблизились до Євросоюзу, тоді як інші, зокрема Грузія, обирають російський шлях до авторитаризму.
- 14 травня парламент Грузії у третьому читанні затвердив закон про “іноагентів”. Попри протести десятків тисяч громадян, “за” закон проголосували 84 депутати, 30 опозиціонерів проголосували “проти”.
- У Грузії на площі Європи у Тбілісі пройшов багатотисячний мітинг проти закону про “іноагентів”.
- До антиурядового протесту з вимогою відкликання закону про “іноагентів” у Тбілісі могли долучитися щонайменше 200 тисяч осіб.
- 21 травня Венеційська комісія Ради Європи опублікувала терміновий висновок щодо Закону про прозорість іноземного впливу, остаточно ухвалений парламентом Грузії у третьому читанні, закликавши грузинську владу скасувати його.
- Сполучені Штати Америки запровадили візові санкції проти десятків громадян Грузії, серед яких депутати грузинського парламенту та урядовці країни, причетні до ухвалення закону “Про іноземний вплив”.
12 грудня відзначають Міжнародний день нейтралітету, Всесвітній день загального медичного забезпечення, Міжнародний день перевірки звуку та День працівників роздрібної торгівлі. Церква сьогодні вшановує святителя Спиридона.
За даними синоптиків у четвер, 12 грудня, частину країни накриють опади.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.