У Грузії добровольців, що воювали у лавах ЗСУ, викликають на допит

Джерело: Sova

Грузинські добровольці, які воювали у складі ЗСУ проти РФ, стикаються з викликами на допит у Службу державної безпеки (СДБ) Грузії.

Наприклал, Лашу Чігладзу, активіста “Антиокупаційного руху”, опитали у Тбіліському міському суді.

“Мені сказали, що рік тому було розпочато слідство у зв’язку з державним переворотом, і були якісь запитання про це… (Запитували), коли виїхав, коли приїхав з України. Були загальні запитання”, – сказав Чігладзе.

Адвокат Чігладзе, Ткешеладзе, назвав справу політичною, підкресливши, що “справа абсурдна, не має жодного відношення до закону, і Лашу сьогодні викликали тому, що він боровся в Україні проти Росії”.

Проурядовий телеканал Imedi повідомляє, що Чігладзе проходить у справі про змову з метою повалення влади.

Ще один грузинський доброволець, Надим Хмаладзе, також повідомив про виклик на допит у СДБ.

“Мене, Надима Хмаладзе, СДБ викликає за статтями про державний переворот і тероризм”, – зазначив він у соцмережах.

Організація ЮНЕСКО ухвалила застосування в екстреному порядку механізму “спеціального моніторингу” щодо Будинку Державної промисловості у Харкові. Україна стане першою країною, де застосують механізм спецмоніторингу. 

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск на спільному з президентом Франції Емманюелем Макроном брифінгу заявив, що наразі Польща не планує відправляти свої війська в Україну.

Обраний президент США Дональд Трамп під час передвиборчої кампанії був переконаний, що здатен забезпечити мирну угоду між Україною та Росією всього за 24 години, проте тепер визнає, що це складніше, ніж він стверджував.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібно дати запрошення в НАТО, хоч і визнав, що країна не стане членом Альянсу до закінчення війни.

Як зазначила Стефанішина в інтерв’ю, Україна відкрита до обговорення ідеї розміщення іноземних військ на своїй території для гарантування безпеки.