В Україні до експлуатації у ЗСУ допустили першого робота-пожежника (фото)
Джерело: Міноборони
Міністерство оборони України повідомило, що до експлуатації у Збройних силах допущено першого в Україні робота-пожежника. Цей наземний робот здатний працювати на відстані до 2 км від оператора на відкритій місцевості та до 400 м на пересіченій місцевості.
Робот складається з рухомої гусеничної платформи та обладнаний системою для подачі води або спеціальної піни. Оператор керує роботом дистанційно за допомогою пульта управління, направляючи його до епіцентру пожежі з безпечного місця. Потік води можна регулювати дистанційно, а відеокамера, встановлена на платформі, передає зображення з небезпечної ділянки.
Спочатку робот-пожежник розроблявся для потреб цивільних рятувальних служб, але військові виявили інтерес до цієї технології. Як зазначили у Міністерстві оборони, цей робот може бути використаний у ситуаціях, де є ризик детонації боєприпасів або в інших потенційно небезпечних випадках. На вимогу військових, роботизована платформа отримала посилену ходову частину, збільшену дальність управління та триваліший час автономної роботи.
Завдяки гусеничному шасі, робот може долати складний рельєф місцевості, пересуватися через палаючі уламки, працювати при екстремальних температурах і створювати “водну стіну” за допомогою свого водомета.
- В Україні стартувало серійне виробництво роботів Ratel Н, які здатні транспортувати одночасно двох поранених з поля бою.
- Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у військах близько 20 зразків бойових броньованих машин, створених за принципом MRAP.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.