Швейцарія заблокувала $1,5 млрд російського олігарха Керімова

Джерело: Le Temps

Генпрокуратура Швейцарії розслідує діяльність чотирьох осіб, пов’язаних із російським олігархом Сулейманом Керімовим. Через це тимчасово заморозили 1,3 млрд швейцарських франків ($1,5 млрд).

Чотирьох осіб підозрюють у порушенні Закону про ембарго у зв’язку з поточною ситуацією в Україні та відмиванні грошей. Розслідування щодо Керімова розпочали в листопаді 2023 року, провівши вісім обшуків.

Загалом заморожено 7,1 млрд франків ($8,14 млрд) санкційних активів. Арештів ще не було, діє презумпція невинуватості.

Довідка: Сулейман Керімов — російський бізнесмен, власник компанії «Полюс», член Ради Федерації РФ. У 2017 році його затримували у Франції за несплату податків, а згодом звільнили після сплати €40 млн застави. Керімов під санкціями США, Великої Британії та ЄС. У червні суд Нью-Йорка відмовив США у продажу супер’яхти Amadea, яка йому належить, через високі витрати на її утримання.

  • Російський мільярдер Михайло Фрідман подав позов до Люксембургу, оскаржуючи санкції. Бізнесмен звернувся до Гонконзького міжнародного арбітражного центру (HKIAC) із вимогою компенсації у розмірі 16 мільярдів доларів.
  • Сполучені Штати в п’ятницю, 9 серпня, запровадили санкції проти фізичних та юридичних осіб у Білорусі, які підтримували повномасштабне вторгнення РФ в Україну через виробництво військових ресурсів і доставлення товарів.

Білий дім засудив рішення компанії Amazon відображати вартість впроваджених президентом США Дональдом Трампом мит у цінниках товарів, назвавши його “ворожим актом”.

Учора, 28 квітня, в Миколаївській області поліція прибула на виклик щодо сімейного конфлікту. Під час втечі кривдник дістав гранату й кинув її в бік правоохоронців. Четверо отримали поранення. Один із них — 21-річний Максим Рижко — загинув на місці. У нього залишилися дружина і немовля. Його донька ніколи не побачить батька. І це — трагедія.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

У Японії 27-річного китайського студента рятували на горі Фудзі двічі за чотири дні. Спершу він піднявся на гору поза офіційним сезоном сходжень, і його довелося спускати з вершини гелікоптером. Вдруге він повернувся на вершину по забутий телефон.

У результаті складної евакуаційної місії ГУР МОУ із закритого сирійського табору Родж вдалося евакуювати громадянку України та двох її дітей.