Україна приєдналася до спільної декларації щодо Венесуели

Джерело: пресслужба Мінекономіки

Україна спільно з 20 країнами приєдналися до спільної декларації щодо Венесуели. Підписання відбулося на полях інавгурації президента Домініканської Республіки Луіса Абінадера.

Це перший візит української делегації у Домініканську Республіку за минулі 22 роки. Під час зустрічі Україну представляла міністерка економіки Юлія Свириденко.

Підписання декларації відбулося у Санто-Домінго-де-Гусман. Країни-підписанти висловлюють заклик до стриманості у своїх публічних діях всі політичних акторів у Венесуелі.

Серед країн, котрі підписали декларацію: ⁠Аргентинська Республіка, Канада, ⁠Республіка Чилі, Чеська Республіка, ⁠Республіка Коста-Рика, Республіка Еквадор, Королівство Іспанія, Сполучені Штати Америки, Республіка Гватемала, ⁠Кооперативна Республіка Гаяна, Італійська Республіка, Королівство Нідерланди, ⁠Республіка Панама, ⁠Республіка Парагвай, ⁠Республіка Перу, ⁠Португальська Республіка, Домініканська Республіка, Республіка Суринам, ⁠Східна Республіка Уругвай, Європейський Союз.

Повага до гідності людини є основними принципами, на яких будується мирне співіснування в наших суспільствах. Ми закликаємо до дотримання демократичних принципів, а також прав людини та основних свобод усіх венесуельців, зокрема свободи мирних зібрань та свободи вираження поглядів. Захист демократичних принципів у Венесуелі важливий нам так само, як країнам Латинської Америки не байдужа доля України і цінностей які ми захищаємо від російської агресії, – зауважила Свириденко.

Підписанти також закликали до звільнення свавільно затриманих венесуельців під час мирних протестів.

Також просять негайного повернення Управління Верховного комісара ООН з прав людини до Венесуели.

Окремо підписанти закликали опублікувати оригінальні протоколи виборів та провести неупереджену і незалежну перевірку цих результатів, бажано міжнародною організацією, щоб забезпечити повагу до волі венесуельського народу, вираженої на виборах.

Додамо, офіційні підсумки президентських виборів у Венесуелі не можуть бути визнані достовірними, заявив Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

Брюссель не визнає легітимність Мадуро вже другий його термін – попередні вибори в країні відбулися за схожим сценарієм, після чого режим Мадуро став переслідувати опозицію.

Напередодні сім країн ЄС – Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Польща, Нідерланди та Португалія – ​​закликали владу Венесуели довести перемогу Мадуро, опублікувавши листи з виборчих дільниць. Раніше США визнали Гонсалеса обраним президентом Венесуели.

Нині у Венесуелі тривають антиурядові мітинги, заарештовано щонайменше дві тисячі осіб.

  • Згідно з результатами, оприлюдненими виборчою радою, президент Ніколас Мадуро здобув перемогу на президентських виборах у Венесуелі.
  • США та Венесуела провели обмін ув’язненими, у результаті якого до Сполучених Штатів вдалося повернути десятьох американців, а до Каракаса прибув давній соратник президента Ніколаса Мадуро.
  • Президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив “заклятим ворогом” американського бізнесмена Ілона Маска, який напередодні назвав його “диктатором”.

У Святошинському районі Києва жінка через ревнощі вбила свого співмешканця.

В італійській частині Лепонтинських Альп у неділю, 12 січня, зійшла лавина, яка призвела до загибелі трьох лижників.

У Тернополі під час лікування зубів загинув однорічний хлопчик.

На Рівненщині 14-річний мотоцикліст наїхав на місцевого жителя, який ішов узбіччям, внаслідок чого чоловік загинув. 

Через масштабні лісові пожежі у Південній Каліфорнії загинуло щонайменше 24 людини.