У Сумах в’язниця прийняла більше як 300 російських військовополонених з Курської області
Джерело: The New York Times
Через Сумську в’язницю пройшли 320 російських військовополонених, захоплених українськими військами в Курській області. Як повідомляє New York Times після візиту цієї в’язниці, 80% з них – призовники.
Журналісти видання, відвідавши в’язницю 16 серпня, зафіксували, що на той момент там перебував 71 військовополонений.
Полонених утримують у підвальних камерах для захисту від можливих авіаударів. Після обробки їх переміщують на захід, далі від зони бойових дій.
За словами українських військових, деякі з полонених мають осколкові або вогнепальні поранення. Російські військовополонені розповіли журналістам, що їх розташовували у взводах по 30 людей у бетонних або земляних укріпленнях, розміщених уздовж кордону на відстані близько 1,6 км один від одного. Під час нападу, вони швидко припинили бій і здалися в полон.
21-річний Ігор, один із полонених, заявив, що українська артилерія посилила обстріли за кілька днів до початку операції, проте командири не відреагували на це належним чином. З його групи 12 осіб вижили лише п’ятеро.
Інший 21-річний росіянин Дмитро з регіону Комі, розповів, що їхні радіостанції перестали працювати в день нападу, і вони без успіху намагалися відступити перед тим, як потрапити в полон.
- Понад тиждень після початку української операції в Курській області РФ, лише Сирія засудила дії ЗСУ, назвавши це “терористичною атакою”. Інші “дружні” країни уникають цього.
- Українські військові операції в Курській області мають на меті створити тиск на російські сили без довгострокових територіальних цілей, вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
- Союзники України здебільшого не оцінюють наступ ЗСУ на територію Росії на тлі невизначеності щодо кінцевої мети цього кроку.
Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.
Під час виступу з нагоди Дня дипломата Президент України наголосив на ключових завданнях для української дипломатії у наступному році, зокрема, на досягненні справедливого миру та подальшому зміцненні міжнародної підтримки України.
Президент Володимир Зеленський нагадав, що українська енергетика вже третій рік є мішенню для Росії. І щоразу працівники галузі роблять усе можливе, щоб повернути світло в міста й села.
Під час американського туру об’єднання “Культурний десант” британський музикант Стінг заспівав свій хіт “Shape of My Heart” у дуеті з українським бандуристом Тарасом Столяром.
22 грудня Україна традиційно вшановує працівників енергетичної галузі, які забезпечують стабільне енергопостачання та відновлення інфраструктури в умовах війни. На сьогодні енергетикам доводиться працювати під постійними обстрілами та відновлювати енергетику в будь-яку погоду.